Українці по-новому будуть підтверджувати свої ідентифікаційні номери

Українці по-новому будуть підтверджувати свої ідентифікаційні номери

Нещодавно український парламент надав податковому номеру на ID-картці таку ж юридичну силу, як має довідка. Верховна Рада прийняла зміни до ПКУ, передбачені законопроектом № 2524. Зокрема, в ньому йдеться про підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП).

Тепер українці зможуть підтвердити свій податковий номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження. РНОКПП (раніше - ідентифікаційний код чи ІПН) на ID-картці та свідоцтві про народження матиме таку ж юридичну силу, як і довідка про його присвоєння. Тож українці зможуть пред'являти один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Це дасть можливість ліквідувати використання довідки з номером платника податків, яка сьогодні є найпопулярнішим документом серед українців. Станом на сьогодні таких довідок оформлено понад 40 мільйонів. Також відкрито шлях до запровадження е-РНОКПП – тобто, зображення в електронному вигляді інформації, що міститься у картці платника податків.

Головний спеціаліст Борівського бюро правової

допомоги  О.Г. Малій