Розпочинається всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Розпочинається всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

      Щорічно міжнародною спільнотою проводиться акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

      Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

      У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками», 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини, 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

      Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

     Основними завданнями Акції є:

     - привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, ґендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

     - активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

     - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

     - проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, ґендерного насильства та торгівлі людьми;

     - підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.

     Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

      Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

      В рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, спільно з іншими суб’єктами взаємодії у сфері запобігання та протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі закликає усе суспільство нашого району до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» - ти можеш допомогти.

     Якщо Ви зазнали фізичного, економічного, психологічного або сексуального насильства, чи стали свідком такого явища, чи існує загроза факту вчинення насильства звертайтеся:

     - за тел. 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України) на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Цілодобово, анонімно та конфіденційно;

    - за тел. 102 до Борівського відділення поліції Ізюмського відділу поліції ГУНП в Харківській області;

    - за тел. (057 59) 6 12 49 до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Борівської районної державної адміністрації;

    -  за тел. (057 59) 6 13 34 до служби у справах дітей Борівської районної державної адміністрації;

    -  за тел. (057 59) 6 13 01 до управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації. 

 

Інформація підготовлена за матеріалами Міністерства соціальної політики України