До відома сільгоспвиробників та населення

До відома сільгоспвиробників та населення

     На сьогоднішній день у Борівському районі триває збирання врожаю зернових. В зв’язку з цим, гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післяжнивних залишків та сміття. Все це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу та виникнення пожеж в полезахисних лісосмугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.

     Тому слід мати на увазі, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень.

     Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Відповідно до статті 771 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
    Нагадуємо, що протиправне спалювання несе безпосередню загрозу як поверхневому шару грунту - вогнем знищуються всі добрива та мінерали, що призведе до неврожаю наступного року, так і несе загрозу сусіднім нескошеним полям і лісосмугам. Адже при сильному вітрі вогонь легко може перекинутися на зелені насадження та незбирані поля.

     Пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через вашу безвідповідальність! У разі виникнення пожеж і знищення нескошених полів порушники обов’язково будуть притягнуті відповідальності!