Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні

      З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04 2019 №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

     Відповідно до Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова. Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після чого, Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та Ощадбанк. Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі особисто поданих заяв до відділу пільг та персоніфікації соціальних виплат управління соціального захисту населення. Управлінням щомісяця до 25 числа формуватимуться реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передаватимуться до Мінсоцполітики, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до Ощадбанку та переказуватиме кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку.

     З метою проведення підготовчої роботи для розрахунку пільг на оплату житлово-комунальних послуг необхідне внесення мобільних номерів телефонів до карток пільговиків програмного комплексу ЄДАРП.

     УВАГА!!!

    Для упередження виникнення розбіжностей персональних даних пільговика та членів його сім’ї, на яких поширюється пільга, необхідно ТЕРМІНОВО з’явитися до Управління соціального захисту населення Борівської РДА надавши:

  • діючий номер мобільного телефону пільговика;
  • паспортний документ (паспорт, свідоцтво про народження дітей до 14 років);
  • пільговий документ (посвідчення, довідка).

    У разі зміни адреси місця реєстрації (проживання) пільговика, зміни складу сім’ї (одруження/розлучення/народження дитини) особисто, або іншим законним способом повідомити орган соціального захисту.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК: (05759)61128, або за адресою: смт. Борова, вул.Партизанська, 3, кабінет №3

Управління соціального захисту населення Борівської РДА