Створення прийомних сімей

Створення прийомних сімей

     10 січня 2019 року на базі відділу надання соціальних послуг у Борівському  районні  Ізюмського міського районного центру зайнятості фахівцями Борівського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було проведено інформаційний виступ, який вже став традиційним, стосовно створення прийомних сімей та інформування населення про послугу з патронату над дитиною.

     Були залучені працівники відділу та люди, які перебувають на обліку відділу надання соціальних послуг.

Прийомна сім'я

     Метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

     Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     Прийомні батьки - подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

     Прийомні діти це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім'ї.

     Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

     У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

     За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Шановні Борівчани, якщо у вас виникло бажання  створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу  звертайтесь за адресою: Борівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,   вул. Центральна 1, 3 поверх,  кімн.38 (в),  тел. (0259)6-12-49, 6-13-34.

           Патронат над дитиною

     Патронат над дитиною – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

          Метою патронату над дитиною є:

  • забезпечення прав на виховання в сімейному середовищі дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом зі своїми біологічними батьками або іншими законними представниками;
  • надання комплексу послуг дитині у відповідності до її найкращих інтересів в період подолання її сім’єю складних життєвих обставин;
  • надання комплексу послуг сім’ї дитини, спрямованих на повернення дитини в сім’ю;
  • пошук, за необхідності, найбільш оптимальної форми влаштування дитини.

     Постановою Кабінету Міністрів України  «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» від 16 березня 2017 р. № 148    затверджено:

  • Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  • Типовий договір про патронат над дитиною;
  • Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

     Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуги патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною (це професійна діяльність).

     Громадяни, які мають намір стати патронатними вихователями, за інформацією можуть звертатись до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання.