До відома населення!

До відома населення!

     До відома населення!

     Борівська районна державна адміністрація звертається до мешканців та гостей Борівського району з проханням бути обережними і уважними, перебуваючи поблизу водних об'єктів в зимовий період та нагадує про заходи безпеки на тонкій кризі.

     Основні правила безпечної поведінки на льоду:

     Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. На різних річках та озерах товщина льодового покриву може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією. Приблизну міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід (за температури повітря нижче 0°С):

– для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5–7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, міцність білого удвічі менша, сірий свідчить про вміст води у товщі льоду);

– для групи людей (масові переправи пішки) – завтовшки не менше 15 см, (дистанція у колоні по 4 особи має бути не менше 5 м);

– при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

     При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності перш ніж рухатись льодом, необхідно визначити маршрут та переконатись у його міцності за допомогою палиці. Якщо лід недостатньо міцний, то слід припинити рух і повертатися своїми слідами, ніби ковзаючи, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

     Під час руху льодом необхідно звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Особливо обережними слід бути у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхні. Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

     При груповому переході льодом необхідно йти один за одним на відстані 5–6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Малогабаритні, але важкі вантажі слід транспортувати на санях або інших засобах із якомога більшою площею опори на поверхню льоду.

     Не рекомендується в місцях, де пробито багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи.

     Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Самопорятунок:

     Не піддавайтеся паніці. Не треба борсатись і навалюватися всім тілом на тонку крайку льоду, так як під вагою тіла він буде обламуватися. Широко розкиньте руки, щоб не поринути з головою в воду Зіпріться ліктями об лід і, привівши тіло в горизонтальне положення, постарайтеся закинути на лід ту ногу, що найближче до його крайці, поворотом корпусу витягніть другу ногу і швидко викочується на лід. Без різких рухів відповзати якомога далі від небезпечного місця в тому напрямку, звідки прийшли; Кличте на допомогу. Утримуючи себе на поверхні води, намагатися витрачати на це мінімум фізичних зусиль. Перебуваючи на плаву, слід голову тримати якомога вище над водою.

     Якщо ви надаєте допомогу:

     Підходьте до ополонки дуже обережно, краще підповзти по-пластунськи. Повідомте потерпілому криком, що йдете йому на допомогу, це додасть йому сили, впевненість. За 3-4 метра простягніть йому мотузку, жердину, дошку, шарф чи будь-який інший підручний засіб. Подавати потерпілому руку небезпечно, так як, наближаючись до ополонки, ви збільшите навантаження на лід і не тільки не допоможете, а й самі ризикуєте провалитися.

     Відігрівання потерпілого:

     Постраждалого треба укрити в місці, захищеному від вітру, добре укутати в будь-який наявний одяг, ковдру. Якщо він у свідомості, напоїти гарячим чаєм, кавою. Дуже ефективні грілки, пляшки, фляги, заповнені гарячою водою, або камені, розігріті в полум'я вогнища і загорнуті в тканину, їх прикладають до бічних поверхонь грудної клітки, до голови, до пахової області, під мишки. Не можна розтирати тіло, давати алкоголь, цим можна завдати серйозної шкоди організму. Так, при розтиранні охолоджена кров з периферичних судин почне активно надходити до "серцевини" тіла, що призведе до подальшого зниження її температури. Алкоголь же буде надавати гальмівну дію на центральну нервову систему. Це треба знати.

     Дотримуйтесь правил безпеки на воді! Пам'ятайте, що тривале перебування в холодній воді  призводить до переохолодження організму. Це може викликати судоми, втрату свідомості, зупинку дихання. Після купання у водоймі необхідно обтертися насухо і переодягнутися в теплий одяг.

     Бережіть себе, дітей та своїх близьких.