Вихідні дні - 2016

Вихідні дні - 2016

     Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 11.11.2015 № 1155-р рекомендував графік перенесення робочих днів у 2016 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.

     Текст розпорядження Кабміну, який традиційно розроблявся Мінсоцполітики, оприлюднений на "Урядовому порталі".

     Згідно із законом подібні перенесення робляться «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу».

     За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2016 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят в червні-грудні:

- 19 червня - Трійця (неділя);

- 28 червня - День Конституції України (вівторок);

- 24 серпня - День незалежності України (середа);

     Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1155-р "Про перенесення робочих днів у 2016 році", 27 червня також буде вихідним днем, утворюючи чотириденні канікули з 25 по 28 червня. Вихідний день 27 червня доведеться відпрацьовувати  2 липня відповідно.

     Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

     Враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України головою райдержадміністрації було прийнято відповідне розпорядження про перенесення робочих днів. Ознайомитися та завантажити розпорядження можно за посиланням.