• Головна
  • Новини
  • Оголошення
  • Борівська районна державна адміністрація та Куп’янське управління з експлуатації газового господарства ПАТ “Харківгаз” просить споживачів відповідально використовувати газ!

Борівська районна державна адміністрація та Куп’янське управління з експлуатації газового господарства ПАТ “Харківгаз” просить споживачів відповідально використовувати газ!

Борівська районна державна адміністрація та Куп’янське управління з експлуатації газового господарства ПАТ “Харківгаз” просить споживачів відповідально використовувати газ!

Борівська районна державна адміністрація та Куп’янське управління з експлуатації газового господарства ПАТ “Харківгаз” просить споживачів відповідально використовувати газ

Впродовж 2016 року на Харківщині сталося 6 нещасних випадків при використанні газу в побуті. Постраждало 11 чоловік. Найчастішими причинами трагедії стає використання газових приладів в непровітрюваних приміщеннях, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, втручання в роботу газового обладнання.

Якщо в димоході відсутня тяга, на опалювальному приладі спрацьовує спеціальний датчик і блокує подачу газу в котел. Це сигналізує споживачу про те, що треба терміново відключити газове обладнання, провітрити приміщення і викликати спеціалістів для прочищення димаря. Ні в якому разі не закривати очі на такі попередження та намагатись примусово відновити подачу палива в котел.

Щоб уникнути біди в домі, зробити використання газу комфортним та безпечним, ПАТ “Харківгаз” радить дотримуватись нескладних правил поводження з блакитним паливом:

  • При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
  • За допомогою легкої паперової смужки до та під час користування газовими приладами перевіряти тягу в димових і вентиляційних каналах. Для цього прикласти смужку паперу до отвору димоходу. Якщо смужка залишається нерухомою — тяга в димоході відсутня.
  • Відключити газові прилади у разі поганої тяги або її відсутності.
  • Звернутися в спеціалізовану організацію для ремонту димових і вентиляційних каналів. З контактами таких організацій можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ПАТ “Харківгаз”.
  • Використовувати газові прилади тільки за їх призначенням. Не опалювати приміщення за допомогою плит.
  • Терміново повідомляти газову компанію про несправність газового обладнання. Не намагатись відремонтувати та налагодити самостійно.
  • При виявлені запаху газу викликати аварійну газову службу за телефоном “104”.

Згідно Кодексу газорозподільних систем, споживачі природного газу несуть відповідальність за справний стан власного газового обладнання. Але, в першу чергу, кожна людина є відповідальною за життя та безпеку своїх близьких. Тому використовувати газ також треба пильно і обачно.