• Головна
  • Новини
  • Оголошення
  • Міністерство юстиції інформує: строк подачі форми 4 щодо кінцевих бенефіціарів буде продовжено на 4 місяці

Міністерство юстиції інформує: строк подачі форми 4 щодо кінцевих бенефіціарів буде продовжено на 4 місяці

Міністерство юстиції інформує: строк подачі форми 4 щодо кінцевих бенефіціарів буде продовжено на 4 місяці

     14 жовтня 2014 року на вимогу ЄС Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо визначення кінцевих вигодо одержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Закон передбачає внесення відомостей щодо кінцевих бенефіціарів (вигодо набувачів) підприємств до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Засновники/підписанти мали до 25 травня подати державному реєстратору спеціальну реєстраційну картку – Форму 4.
     Запровадження обов’язку щодо включення до Державного реєстру відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи викликало ряд проблемних питань, обумовлених короткими строками виконання. Так, у другій декаді травня громадяни масово почали звертатись до реєстраційних служб.
     Для врегулювання цієї проблеми за ініціативою Міністерства юстиції Верховною Радою України 21 травня 2015 року було схвалено законопроект № 2896, яким передбачено продовження строків подання юридичними особами відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).
     Законопроект передбачає:
- продовження на чотири місяці строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року;
- звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих  бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).
12 травня 2015 року внесено зміни до деяких законодавчих актів, серед яких замінено термін «кінцевий вигодоодержувач» на термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)». У відповідності до цього закону було змінено редакцію Форми 4.
     Якщо підприємці подали стару редакцію Форми 4 здавати форму нового зразка повторно не потрібно.

Борівське районне управління юстиції Харківської області