Громадські роботи – користь для району, для безробітних - тимчасова зайнятість

Громадські роботи – користь для району, для безробітних - тимчасова зайнятість 5 серпня 2020

В Борівському районі за сім місяців поточного року до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 300 осіб та  витрачено кошти в сумі  555,8 тис. грн.

Такий вид робіт дає змогу, за відсутності постійних місць роботи,  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.

Направлені  безробітні виконували роботи з упорядкування паркових зон, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, вирубування порослі дерев та інших видів робіт відповідно до переліку, які затверджені розпорядженнями органів місцевого самоврядування.

Для органів місцевого самоврядування організація громадських робіт – перспективний напрям взаємовигідної співпраці зі службою зайнятості, адже вони мають можливість залучити необхідну додаткову робочу силу до виконання нагальних робіт.

На людину, яка бере участь в таких роботах, поширюються всі соціальні гарантії, оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам. Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно Закону, вона їм належить.