• Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Результати аудиту діяльності Червонооскільського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства

Результати аудиту діяльності Червонооскільського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства

Результати аудиту діяльності Червонооскільського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства 19 червня 2017

    Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено державний фінансовий аудит діяльності Червонооскільського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017 року.
    За результатами проведеного аудиту встановлено, що відповідно до статутних документів спеціалізацією Червонооскільського ДВСРП є прісноводне рибництво (аквакультура). Проте, протягом 2014–2016 років прісноводним рибництвом підприємство взагалі не займалося, а основними доходами рибгоспу були кошти від здачі в оренду трьох ставків Сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу „Рідний край”.
    Аудиторське дослідження показало, що фінансово-господарська діяльність рибгоспу знаходиться у критичному стані, про що свідчить наявність арешту розрахункових рахунків, заборгованість підприємства за отримані товари, роботи та послуги  станом на 01.01.2017 в обсягах майже 800,0 тис. гривень. На сьогодні практично повністю зношені автотранспортні засоби підприємства, зруйновані виробничі будівлі (будівля холодильного цеху, приміщення холодильного цеху, склад комбікормів, склад гранульованих кормів тощо) та гідротехнічні споруди, кошти на їх оновлення протягом тривалого часу не виділялися. Із 14 наявних ставків вісім непридатні для використання через відсутність в них води.
    Тобто підприємством не досягнуто мети з виконання основних завдань в частині забезпечення населення області рибою та рибною продукцією, ефективного використання водних ресурсів.
    Під час аудиту виявлено факти порушення підприємством законодавства при  передачі в оренду трьох ставків загальною площею 140 га, внаслідок чого державним бюджетом недоотримано орендної плати в загальній сумі  630,0 тис. гривень.
    Крім того, встановлені випадки здійснення рибгоспом зайвих витрат на сплату земельного податку в розмірі 40,6 тис. грн за землі водного фонду, що передані в оренду, та за землю, на якій розташована відчужена нежитлова будівля (цех для переробки олії), а також ряд порушень законодавства на бухгалтерському обліку підприємства вартості наявних ресурсів.
    За результатами аудиторського дослідження надано рекомендації на рівні Державного агентства рибного господарства України та Червонооскільського ДВСРП щодо покращення фінансового стану підприємства, ефективного використання майна та державних ресурсів.