Налагодження співробітництва з пенітенціарною пробацією

Налагодження співробітництва з пенітенціарною пробацією 12 лютого 2020

05 лютого 2020 року на базі відділу надання соціальних послуг у Борівському районі Ізюмського міськрайонного центру зайнятості спільно з  працівниками Борівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та дільничних офіцерів поліції сектору превенції Борівського відділку поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області відбулася робоча зустріч щодо налагодження співробітництва у питаннях впровадження елементів пенітенціарної  пробації.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про пробацію» від 05.02.2015 у правовий обіг уведено таку категорію, як пенітенціарна пробація – тобто, підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з багатьма проблемами, які самотужки вирішити не в змозі та потребує допомоги. Така допомога полягає у належному «поверненні» такої особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства. Зокрема соціальної адаптації. 

Тільки спільна напружена праця із застосуванням соціальної реабілітації і людське ставлення до засуджених надасть можливість мотивувати засуджених на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.