ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ЗАПОРУКА МАЙБУТНЬОГО

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ЗАПОРУКА МАЙБУТНЬОГО 1 лютого 2019

     Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.

     Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків і соціального забезпечення працівників.

     Крім того, незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців:

  • втрата можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо;
  • приховування реального доходу, що впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами;
  • втрата страхового трудового стажу при розрахунку розміру пенсії;
  • відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників;
  • працівники втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки;
  • втрачається право на виплату своєчасної та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати.

     Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити Державну фіскальну службу про прийняття особи на роботу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату не нижче законодавчо встановленого мінімуму, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантує працівникові здорові і безпечні умови праці.

Шановні громадяни!  Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні роботодавці! Не позбавляйте своїх працівників соціального захисту, офіційно оформляйте з працівником трудові відносини.

Звертаємо увагу! Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України, за кожного неоформленого працівника передбачена штрафна санкція у 30-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 125 190 грн.).