• Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Відбувся профінформаційний семінар з гендерних питань приурочений проведенню всесвітньої щорічної акції «16 днів проти насильства»

Відбувся профінформаційний семінар з гендерних питань приурочений проведенню всесвітньої щорічної акції «16 днів проти насильства»

Відбувся профінформаційний семінар з гендерних питань приурочений проведенню всесвітньої щорічної акції  «16 днів проти насильства» 5 грудня 2018

     05 грудня 2018 року в приміщенні відділу надання соціальних послуг у Борівському районі Ізюмського МРЦЗ спеціалістами управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації спільно з фахівцями служби зайнятості проведено профінформаційний семінар з гендерних питань приурочений проведенню всесвітньої щорічної акції «16 днів проти насильства». В семінарі взяло участь 15 безробітних жінок, які стурбовані питанням домашнього насильства.

     Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Саме тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в Україні, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

     Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення - 10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини. Ці дати вибрані не випадково, адже вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

     Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

     25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

     1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом

     2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

     3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

     5 грудня – Міжнародний день волонтера

     6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»

     9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

     10 грудня – Міжнародний день прав людини.

     Основним завданням заходу було:

     - привернення уваги слухачів до актуальної для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми,                     забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

     - підвищення обізнаності жителів району з питань попередження домашнього насильства і жорсткого поводження з дітьми;

     - формування свідомості усіх верств населення району щодо нетерпимого ставлення до насильства.

     Акцентовано увагу, що однією із розповсюджених форм порушень прав людини залишається домашнє насильство. Жертвами сімейного насилля стають жінки, діти, нерідко люди похилого віку. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів сім’ї супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Ця проблема небезпечна тим, що з кожним днем насильницька поведінка набирає широкомасштабності та стає нормою нашого суспільства та має серйозні наслідки. Тому насильство в сім’ях є суспільною проблемою і потребує вирішення.

     На завершення заходу спеціалістами управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації надано відповіді на усі питання слухачів та вручено інформаційно-просвітницькі матеріали та  буклети.