• Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Функціонування Комунальної установи Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок»

Функціонування Комунальної установи Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок»

Функціонування Комунальної установи Харківської обласної ради  «Кризовий соціальний центр для жінок» 8 серпня 2017
Управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації повідомляє, що рішенням Харківської обласної ради від 23 лютого 2017 року № 413-VII створено Комунальну установу Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок» (далі – Кризовий центр). Центр розташований у Лозівському районі Харківської області. Інформація щодо точного місця розташування Кризового центру не підлягає розголошенню.
Основною метою діяльності Центру є надання комплексної допомоги жінкам (у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених, або звільненням з місць позбавлення волі, або потраплянням у ситуації торгівлі людьми, або вчиненням стосовно них гендерно обумовленого насильства. 
До складу Центру входять такі структурні підрозділи:
- відділення соціальної адаптації звільнених жінок (далі – відділення соціальної адаптації);
- притулок для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно обумовленого насильства та/або торгівлі людьми (далі – Притулок).
Відділення соціальної адаптації надає соціальні послуги із забезпеченням тимчасового проживання: громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які досягли 18-річного віку та на законних підставах перебувають на території України, які опинилися у складних життєвих обставинах, а саме: жінкам, які звернулися до Центру протягом шести місяців після звільнення їх з установ виконання покарань або мають направлення від будь-якої установи, що працюють із звільненими особами, мають направлення адміністрацій виправних закладів, органів Національної поліції, органів соціального захисту населення, недержавних організацій. 
Прийняття до відділення соціальної адаптації здійснюється на підставі:
- особистої заяви;
- паспорта (за наявності);
- довідки про звільнення;
- медичної довідки про стан здоров'я;
- висновку соціального педагога (за наявності);
- направлення з будь-якої установи або закладу, які працюють із людьми, які потрапили у складні життєві обставини та потребують допомоги (за наявності);
- двох фотокарток розміром 3х4. 
Право на прийняття до Притулку мають повнолітні жінки, які постраждали від торгівлі людьми, а також жінки (жінки з дітьми) щодо яких вчинено гендерно обумовлене насильство та існує загроза їх життю чи здоров'ю, яких скеровано до Притулку одним із суб'єктів, які реалізують заходи щодо запобігання та протидії торгівлі людьми або домашньому та гендерно обумовленому насильству.
Право на прийняття до Притулку мають також жінки, які не досягли повноліття, але перебувають (перебували) у зареєстрованому шлюбі; діти – у разі їх прийняття до Притулку разом з матір'ю (або особою, яка її замінює); вагітні жінки, які не досягли повноліття.
Прийняття до Притулку здійснюється на підставі:
- особистої заяви;
- копії документу, що підтверджує особу заявника (за наявності).
У Притулку забезпечується відокремлене перебування жінок та жінок з дітьми.
Термін перебування постраждалих осіб у Притулку становить до 7 днів.
У разі необхідності, на основі оцінки потреб постраждалих осіб, термін їх перебування у Притулку може бути продовжено до 6 (шести) місяців. У виняткових випадках максимальний термін перебування постраждалих осіб у Притулку може становити 12 місяців.
Якщо Ви опинились в таких складних життєвих обставинах та для більш детальної інформації  звертайтесь за телефонами:
102 – Борівський відділ поліції Ізюмського відділу ГУНП в Харківській області;
 6-12-49 – районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Борівської районної державної адміністрації;
 6-13-01 – управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації.