ВСЕУКРАЇНСЬКА МУЗИЧНА ОЛІМПІАДА “ГОЛОС КРАЇНИ”

ВСЕУКРАЇНСЬКА МУЗИЧНА ОЛІМПІАДА “ГОЛОС КРАЇНИ” 26 квітня 2018

     З 21 по 29 квітня в Києві проходить  XIV Всеукраїнська музична олімпіада “Голос Країни”. Олімпіада поєднує інструментальний конкурс, вокальний та хоровий конкурс, конкурс композиторів, конкурс диригентів та музично-теоретичну олімпіаду. Традиційно вона проходить за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України та під патронатом видатного українського композитора, Героя України, народного артиста, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Євгена Станковича.

     В перший конкурсний день змагались піаністи. До першого туру було заявлено більше шестидесяти  учасників. З ранку і до самісінького вечора віртуози показували своє вміння гри поважному журі, яке складалося з  народних та заслужених артистів України, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужених діячів мистецтв України, відомих музикантів та провідних педагогів країни.

     Серед конкурсантів були й представниці Борівської дитячої музичної школи - Ліза Якименко та Ліза Афанасьєва. Своєю грою на фортепіано дівчата просто підкорили журі, і за кожен свій виступ вони  отримали найвищі бали. В номінації естрадне фортепіано переможницею стала Ліза Якименко. Семирічна учениця нашої музичної школи виконала два твори: «Ранок у лісі» і «Фламенко». За бездоганне виконання музичних творів «Коломийки» та «В мріях» в номінації класичне фортепіано  кращою стала Ліза Афанасьєва. Їй всього 5 років, та майстерності вправитися з величезним інструментом їй вистачає. З рук голови  журі в групі номінацій «Фортепіано», доцента кафедри спеціального фортепіано № 1 Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського (м. Київ) Олега Анатолійовича Безбородько наші дівчата отримали золоті медалі та дипломи лауреатів першого ступеню, Ліза Якименко в номінації «Класичне фортепіано» за краще виконання класичного твору також отримала звання дипломанта.

     Всього в ХIV Всеукраїнській музичній олімпіаді "ГОЛОС КРАЇНИ" взяло участь 538 учасників з 169 навчальних закладів 82 населених пунктів України. Поїздка до столиці і участь наших дівчат в конкурсі стала можлива завдяки підтримці депутата Харківської обласної ради Миколи Кириченко.

 

 

Начальник відділу культури і туризму                                   С.В. Шведченко