• Головна
  • Новини
  • Події
  • З 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування

З 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування

З 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування 23 липня 2020
22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.
Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.
Прорив у роботі ТКГ у цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.
На засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу.
Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.
Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.
Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод.
СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.
У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:
- після всеосяжної деескалації;
- після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
- відновлення контролю з боку Уряду України над українсько-російським кордоном;
- вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
- вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.