• Головна
  • Новини
  • Події
  • Олексій Кучер ознайомився з роботою двох підприємств Шевченківського району

Олексій Кучер ознайомився з роботою двох підприємств Шевченківського району

Олексій Кучер ознайомився з роботою двох підприємств Шевченківського району 17 липня 2020
17 липня голова ХОДА здійснив робочий візит на промислове підприємство з добування піску, гравію та глини в селі Старовірівка та тваринницьку ферму у селі Василенкове.
Знайомлячись з роботою ТОВ ВКФ «Старк», Олексій Кучер відзначив, що підприємство з видобутку піску є одним із найбільших платників податків у районі. Так, фонд заробітної плати складає 1 млн грн. За словами керівника підприємства Віктора Самусенка, середня заробітна плата працівників - 12 тис. грн.
«Податків до 400 тисяч сплачуємо, не рахуючи річні - за користування надрами та використання земельних ресурсів», - відзначив Віктор Самусенко.
Також керівник підприємства розповів про стан виробництва та історію кар’єру. За його словами, кар’єр почали розробляти в 1935 році для забезпечення ливарного виробництва Харківського тракторного заводу. Ливарні піски й досі складають значну частину добування.
«Наші основні споживачі - це ливарне та скляне виробництва, частково забезпечуємо будівельну галузь. Ливарні піски поставляємо як в Україну, так і за кордон, наприклад, у Білорусь»,- зауважив керівник підприємства.
На сьогодні площа кар’єра складає понад 150 га. У сухому вибої пісок відпрацьовується екскаваторами з подальшим збагаченням та завантаженням у залізничні вагони. Завдяки використанню сучасних технологій на підприємстві створений потужний гірничо-збагачувальний комплекс. Тут також створено власну фізико-хімічну лабораторію, оснащену усім сучасним необхідним обладнанням. Фахівці лабораторії проводять ретельний контроль якості піску, що добувається, та продукції, що поставляється, та контроль ведення технологічних процесів збагачення піску. У перспективі підприємства – довести технологію зі збагачення кварцового піску до випуску марки ООВС-015 і вище.
Також Олексій Кучер відвідав місцеве сільгосппідприємство у селі Василенкове. У малому приватному підприємстві «Агротехсервіс» керівник області ознайомився з роботою молочної ферми, він відвідав технологічні лінії, доїльну залу. З планами розвитку підприємства поділився генеральний директор Агасі Тумасян. За словами тваринника, наразі ферма нараховує 600 голів худоби, в тому числі 230 дійних корів. За добу надій складає 6300 тонн молока.
«Наше підприємство працює вже 24 роки, а у 2018 році була збудована молочно-товарна ферма для безприв’язного утримання корів із сучасним обладнанням та доїльною залою. У планах - збільшити поголів’я худоби до однієї тисячі», - розповів генеральний директор.
Також Агасі Тумасян звернувся до глави області з проханням сприяти отриманню доступних кредитів для розвитку господарства та фінансової допомоги для підтримки тваринницької галузі.
Також Олексій кучер поспілкувався з працівниками сільгосппідприємства. Тут працює 96 осіб, середня заробітна плата становить 8,5 тис. грн.