Відбулося позачергове засідання районної комісії ТЕБ та НС

Відбулося позачергове засідання районної комісії ТЕБ та НС 17 липня 2020
17 липня 2020 року, голова Борівської районної державної адміністрації Андрій БЕСЕДІН  провів  позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Борівського району, в якому взяли участь зступник голови райдержадміністрації Сергій ШУТЬКО та  керівники відповідних установ району.
На засіданні комісії було розглянуто ряд питань, а саме:
  1. Про заходи щодо запобігання  та протидії пожежам у природних екосистемах на території  Борівського району.
  2. Про необхідність створення МПО (місцева пожежна охорона), ДПН (добровільні пожежні команди) та їх доцільному розміщенні.
  3. Про заходи щодо недопущення втрат ранніх зернових культур.
  4. Щодо прийняття заходів визначення територій та об’єктів Борівського району, які можуть потрапити в зону затоплення  (підтоплення) під час паводку, повені.
Заслухавши інформацію доповідачів та виступи присутніх, комісія вирішила (протокол №22 від 17 липня 2020 року):
  1. Інформацію, зазначену у протоколі №18 від 10.07.2020 року позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області та листів Борівського районного сектору ГУ ДСНС України у Харківській області  № 520/195 від 0907.2020 року та №520/196 від 10.07.2020 року, взяти до відома.
  2. Виконавчим комітетам селищної та сільських рад: встановити цілодобовий  моніторинг пожежної обстановки у природних екосистемах  та оперативне реагування на всі випадки загорянь на початковому етапі їх виникнення; поповнити місцеві матеріальні резерви паливно-мастильними матеріалами для забезпечення гасіння  пожеж; влаштувати навколо населених пунктів захисні протипожежні мінералізовані смуги; забезпечити прибирання сухої рослинності, заборонити випалювання сухої трави, побутових відходів з метою недопущення перекидання  пожеж на житлові будинки; проводити серед населення роз’яснювальну роботу щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, сільгоспугіддях, присадибних ділянок; Харківській Дирекції залізничних перевезень Південної залізниці заборонити випалювання сухої трави в смузі відведення залізничних колій розташованих на території Борівського району; здійснити заходи щодо створення, а при наявності підтвердити наявність добровільних пожежних команд; організувати роботу, щодо підготовки у разі виникнення  затоплень (підтоплень); виконати заходи з організації відведення поверхневого стоку води з підтоплених територій, населених пунктів, господарств усіх форм власності і сільськогосподарських угідь.
Районній державній адміністрації:
           -   провести  рейди спільно з представниками Борівського районного сектору ГУ ДСНС України в Харківській області щодо дотримання вимог пожежної безпеки на полях зернових культур, елеваторах, зерно приймальних пунктах та в інших місцях зберігання зерна.
          -     до рейдів залучати представників засобів масової інформації.
        - у разі виявлення незадовільного протипожежного стану сільськогосподарських підприємств оцінювати роботу керівників, які не дотримуються вимог пожежної безпеки відповідно Закону.