Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС

Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС 11 червня 2020
Постановою Кабінету Міністрів № 1057 від 27 грудня 2017 року затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Метою психологічної реабілітації є збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я, зниження тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, а також профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.
В стаціонарних умовах (з забезпеченням харчування та проживання) тривалість курсу складає до 18 днів.
Відповідно до п. 8 вищезазначеної постанови Наказом начальника управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації №14 від 01 червня 2020 року до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасників АТО\ООС\ постраждалих учасників Революції Гідності включені нищевказані заклади:
2)  Санаторій «Орізонт» ДП «Південь-Курорт-Сервіс» Одеська обл., м. Белгород- Дністровський, с. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1А;
3) АП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» Харківська обл.,  Дергачівський р-н., с. Березівське;
5) Філія ПрАТ «Приазовкурорт» «Клінічний санаторій «Великий Луг», м. Запоріжжя, вул. Ленська, 45;
6) ДП санаторій «Джерельний», Львівська обл., Дрогобицький район, с. Модричі, вул. Модрицька, 1 А;
7) ДП «Санаторій «Верховина» ПрАТ «Укрпрофздоровниця», Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Сойми.
Для проходження психологічної реабілітації учасник АТО\ООС\ постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі, до якої додаються:
  • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення;
  • копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності для осіб, які мають статус постраждалого учасника Революції Гідності.
Прийом заяв про отримання послуг із психологічної реабілітації для діючих військовослужбовців та осіб, які перебувають на службі, здійснюється за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу) за зверненням учасника АТО\ООС\ постраждалого учасника Революції Гідності або командира (начальника), а від осіб, які перебувають на лікуванні у військово-медичних закладах, госпіталях для ветеранів війни, на повному державному утриманні, закладах соціального захисту для бездомних осіб і центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, здійснюється за місцем перебування (розташування закладу (установи) за зверненням учасника АТО\ООС\ постраждалого учасника Революції Гідності або керівника відповідного закладу (установи) до управління соціального захисту населення.
Учасник АТО\ООС\постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник самі обирають суб’єкт надання послуг.
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації за телефоном (05759)61128.