• Головна
  • Новини
  • Події
  • Глава ХОДА обговорив з Послом Нідерландів в Україні проведення в Харкові спільного агрофоруму

Глава ХОДА обговорив з Послом Нідерландів в Україні проведення в Харкові спільного агрофоруму

Глава ХОДА обговорив з Послом Нідерландів в Україні проведення в Харкові спільного агрофоруму 22 травня 2020
Цей та інші спільні проєкти Олексій Кучер і Йоганнес Де Мол обговорили в ході онлайн-зустрічі 22 травня.
Найбільш перспективними напрямками двостороннього співробітництва, на думку Олексія Кучера і Йоганнеса Де Мола, є сфери IT-технологій і сільського господарства.
«Ви знаєте, у нас сильна IT-індустрія. Харківська область з розвитку IT знаходиться на другому місці після Києва - за кількістю фахівців, і по продуктах, які ми випускаємо. У вас також сильна IT, тут ми зможемо об'єднуватися», - сказав глава ХОДА.
Посол Нідерландів відзначив великий освітній потенціал Харкова в сфері IT і запропонував спільними зусиллями проводити інформаційну кампанію, спрямовану на популяризацію харківського IT-кластеру в Нідерландах.
«У вас є сильний кластер університетів, сильний потенціал в галузі освіти. Тому у вас такий відомий IT-кластер. Я знаю, що українські викладачі працюють в наших університетах. Нам потрібно більше рекламувати це, розповісти історію успіху цього кластера. Це завдання і для вас, і для мене», - сказав Йоганнес Де Мол.
Обговорюючи перспективи співробітництва в сільському господарстві, учасники зустрічі домовилися про проведення спільного форуму після закінчення карантину.
«Ваші технології і наша земля дозволять досягти серйозних результатів. Третина економіки Харківської області - це сільське господарство. А потенціал наш ще більше. Я думаю, що ми можемо в Харкові організувати майданчик, запросити наших фермерів, сільгоспвиробників. А ви, зі свого боку, запросіть ваших лідерів», - запропонував Олексій Кучер.
«Ми із задоволенням допоможемо організувати такий форум після закінчення пандемії. Я думаю, це буде класно», - відповів посол Нідерландів.
Також учасники зустрічі зупинились на питаннях, пов'язаних з екологією.
Олексій Кучер розповів про роботу, спрямовану на запобігання незаконному вирубуванню лісу в області, а також про програму очищення річок, яку він готує.
Також глава ХОДА зупинився на питаннях боротьби з корупцією, підкресливши, що ця проблема тісно пов'язана і з екологією, і з залученням інвестицій.
«Екологія чому така? Тому що корупція. Чому інвестори не йдуть? Тому що корупція. Цей трикутник, на мій погляд, дуже важливий, тому що є чіткі зрозумілі взаємозв'язки. Тому ми зараз спрямовуємо всі зусилля, щоб змінити ситуацію. Ви бачите, боротьба з корупцією - це посилання нашого Президента. Це порядок денний для нашої держави. Правова передбачуваність є платформою для інвестицій», - сказав Олексій Кучер.
Посол Нідерландів підтримав главу ХОДА у визначенні питань екології як одних з найбільш пріоритетних. Він поділився своїм баченням вирішення проблем, пов'язаних з кліматом і навколишнім середовищем, а також висловив бажання приєднатися до вирішення екологічних питань в Харківській області.
Також він підтримав кроки, що вживаються в області для вирішення проблеми корупції.
«Це болюче питання. Ви маєте рацію, передбачуваність правової системи - це фактор, щоб вкласти гроші. Наша країна - досить великий інвестор у різних державах, у тому числі в Україні. Але підприємства хочуть знати, яка правова система там є, і чи будуть вони мати доступ до чесної судової системи, - розповів Йоганнес Де Мол. - Ми прекрасно розуміємо, що це наше спільне завдання - продовжувати цю боротьбу, тому що корупція - як рак у суспільстві, і ми всі від цього страждаємо».
Також під час зустрічі Олексій Кучер виступив з ініціативою підписати угоду про міжрегіональне співробітництво між Харківською областю і регіоном Нідерландів.
«Ми хочемо, щоб міжнародне співробітництво було спрямовано на конкретний результат. Щоб ми зустрічалися не просто поговорити, щоб це дійсно була робота», - підкреслив голова ХОДА.
«Ви правильно говорите, що краще зосередитися на кількох проєктах, ніж на широких програмах, від яких мало що буде. Я теж люблю результати. Краще менше планів, але конкретні справи, чим дуже гучні слова, але без результатів», - зазначив Йоганнес Де Мол.
Він також подякував Олексію Кучеру за ініціативу зустрічі та пропозиції співпраці.
«Ви перший губернатор, який взяв на себе таку ініціативу і налагодив зі мною контакт. Мені дуже приємно, що ви зробили перший крок», - сказав посол.