2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь 31 січня 2018

   Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції.

   День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Головною ціллю конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення стійкого розвитку в усьому світі.

   Однією з головних умов приєднання до Рамсарської конвенції є створення хоча б одного Рамсарського угіддя на своїй території. Вибір території здійснюється за складною системою критеріїв. Угіддя, проголошені державою Рамсарськими, вносяться секретаріатом Конвенції в перелік водно-болотних угідь міжнародного значення. Інформація про стан цих об’єктів тримається в базі даних Міжнародного бюро по збереженню водно-болотних угідь і постійно обновляється.

   У даний час зазначений Перелік включає 2284 водно-болотних угідь загальною площею 220,7 млн. га. Серед них i наші 39 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 771 тис. га. З них 22 водно-болотних угіддя отримали статус міжнародних у 1995 році,  в 2004 році -11, в 2016 р.-4, в 2017 р.-2.

   У 1971 році Рамсарську конвенцію підписали 18 держав, у 2000 році –119, на цей час до неї приєдналося 169 держав.

   Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль ycix державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.