Відбулася апаратна нарада Борівської районної державної адміністрації

Відбулася апаратна нарада  Борівської районної державної адміністрації 16 січня 2018

   Під керівництвом голови районної державної адміністрації Віталія Кіяна 16.01.2018 року відбулася апаратна нарада, під час якої було розглянуто ряд важливих питань:
1. Про підготовку та відзначення в районі визволення Борівщини від німецько-фашистських загарбників.
2. Про нововведення в  бюджетній політиці у 2018 році.
3. Про виконання показників  виробництва валової продукції за 2017 рік та пріоритети на 2018 рік.
4. Щодо реформування спроможної мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу.
5. Про стан вірусного захворювання на КІР в районі.

   В роботі наради взяли участь голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, керівник апарату райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови району, головний лікар Борівської ЦРЛ, головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги», головний державний інспектор  Борівського відділення Ізюмської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, директор ТОВ «Редакція Борівської районної газети «Трудова слава».
   З першого питання доповіла Шведченко С.В., начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації. Було зазначено, що готуючись до відзначення в районі 75-ї річниці визволення Борівщини від німецько-фашистських загарбників  відділом культури і туризму РДА спільно з керівниками закладів культури району розроблений та затверджений план основних заходів. В смт.Борова 02.02.2018 року культурно-масовий захід розпочнеться з покладання квітів до Братської могили, після чого в районному Будинку культури розпочнеться фестиваль «Заспіваймо друзі…». В дитячій бібліотеці 01.02.2018 року відбудеться година пам’яті «Все пам’ятає батьківська земля», в центральній районній бібліотеці буде організована подорож в історію «Герої Борівщини».
   З другого питання заслухали Лемішко Н.Г., начальника фінансового управління райдержадміністрації, яка проінформувала, що одночасно з прийняттям Держбюджету на 2018 рік, 07 грудня 2017 року Верховна Рада України ухвалила також зміни до Бюджетного кодексу. Ці зміни врегулювали питання, пов’язані із виконанням бюджету 2018 року, а також з метою забезпечення стабільності і підвищення ефективності функціонування бюджетної системи держави. Також, установлено розміри основних мінімальних соціальних стандартів у 2018 році: мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 року – 3723 грн.; прожитковий мінімум з 01.01.2018 року – 1700 грн., з 01.07.2018 року – 1777 грн., з 01.12.2018 року – 1853 грн. Виходячи з цього Віталій Олексійович зауважив, що в найближчий час всі бюджетні організації повинні привести у відповідність штатні розписи з урахуванням змін мінімальної заробітної плати.  
   З третього питання порядку денного засідання доповіла Козинська Н.С., начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Наталія Сергіївна проінформувала, що за результатами роботи 2017 року по галузі сільського господарства індекс об’єму сільськогосподарського виробництва склав 98,1%. Аналізуючи ситуацію щодо недовиконання стовідсоткового показника по індексу можна сказати, що галузь є специфічною і залежить від погодних умов, які спричинили значне зменшення виробництва валової продукції майже по всім культурам. Кіян В.О. звернув увагу щодо коригування та збалансованості структури посівних площ 2018 року.
   З наступного питання проінформувала Павленко Н.О., головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги», яка розповіла про основні напрямки роботи, які необхідно буде реалізовувати. Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. Віталій Олексійович звернув увагу, що в умовах реформування охорони здоров’я в Борівському районі необхідно буде сформувати спроможну мережу надавачів первинної медико-санітарної допомоги, яка б забезпечила надання всебічної, комплексної, орієнтовної на кожного пацієнта первинної медичної допомоги.
   П’яте питання стосувалося стану вірусного захворювання на КІР в районі. По даному питанню інформували Павленко Н.О., головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та Віннікова Л.Г., головний лікар Борівської центральної районної лікарні Борівської районної ради. Наталія Олексіївна повідомила присутнім, що на протязі 2017 року та січня 2018 року в Борівському районі захворювань на кір не зареєстровано. Згідно з календарем щеплень, в 12 місяців, від народження, проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. Любов Григорівна повідомила, що вчора було проведено медичний огляд дітей і захворювання кору не виявлено в районі. Разом з тим виступаючі зазначили, що кір – це гостре високо контагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Копліка. Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних (не щеплених) осіб. Оскільки єдиним дієвим засобом профілактики кору є щеплення, державою гарантовано право кожної дитини на захист від кору шляхом проведення вакцинації. Вакцина для проведення вакцинації дітей є в наявності у лікувально-профілактичних закладах.

   За підсумками апаратної наради головою райдержадміністрації були прийняті відповідні доручення та надані рекомендації для подальшої роботи.