Відбувся перший виїзний прийом голови райдержадміністрації В.О.Кіяна

Відбувся перший виїзний прийом голови райдержадміністрації В.О.Кіяна 15 січня 2018

   Перший виїзний прийом громадян у цьому році голова Борівської РДА Віталій Кіян провів у Богуславці. На прийом прийшли мешканці багатоповерхівки, щоб з’ясувати ряд важливих питань, які хвилюють їх останнім часом. Найбільше вони стурбовані платіжками за газ – суми до сплати, за словами власників квартир, підвищилися у порівнянні з минулим роком удвічі. Жителів багатоквартирного будинку також не влаштовує, що в їхньому  будинку встановили  лічильник  на газ, сума за спожитий газ ділиться на всіх зареєстрованих у будинку, але газ усі споживають по-різному. Крім цього, люди висловили невдоволення тим, що в їхньому будинку живуть сусіди, які роками не платять ні за газ, ні за тепло, але тепло постачається  в їхні квартири. Порушені були питання і отримання платіжок за комунальні послуги  із запізненням (після 20-го числа), відсутності освітлення біля школи, ремонту електрощитової і піддашку в їхньому будинку.

   Поспілкувавшись із громадянами, Віталій Кіян зазначив, що багато з  цих питань можна  було б вирішити, якби у сільській раді була комунальна служба або мешканці багатоквартирних будинків створювали б ОСББ. Та Володимир Мальченко сказав, що утримання комунальної служби для сільської ради обходитиметься дуже дорого, коштів не вистачатиме на важливі соціальні проекти. Мешканці багатоповерхівок від створення ОСББ відмовляються. Віталій Олексійович наголосив на тому, що вихід потрібно шукати, адже проблеми житлового фонду не зникнуть, їх треба вирішувати.

   Щодо інших питань, з якими зверталися власники квартир, Віталій Кіян повідомив, що наприкінці цього місяця відбудуться сходи громадян с. Богуславка за участі керівництва райдержадміністрації, інших підприємств, організацій, і всі бажаючі зможуть отримати відповіді на свої питання.

   Звернулася на прийом і жителька с. Богуславка, у доньки якої згорів будинок. Донька цієї жінки на даний час разом із трьома дітьми проживає у Київській області, повертатися  додому їй нікуди. Після пожежі, за словами громадянки, її доньці  обіцяли надати допомогу на придбання нового будинку  і будівельна фірма (будинок на момент пожежі орендували будівельники), і народний депутат України Віктор Остапчук. І від будівельників, і від  депутата допомога була, але не та, про яку домовлялися – в десятки разів менша, звісно, за ті кошти будинок не купити. Голова райдержадміністрації Віталій Кіян  рекомендував сільському голові Володимиру Мальченку розглянути можливість виділення житла для постраждалої родини.

   Ще одна жінка під час прийому поцікавилася, як і де можна отримати «теплий кредит». У її будинку холодно, потрібно замінити старий неекономний котел і батареї, а коштів немає. Віталій Олексійович зазначив, що в Ощадбанку є можливість отримати кредит на утеплення за програмою «Ощадний дім» без державної компенсації. Також компенсація кредитів до 35 % для придбання енергоефективних матеріалів та робіт з їхнього монтажу можлива за програмою IQ energy. Даний кредит можна оформити в відділені «Райффайзен банк Аваль».

   Після прийому громадян голова Борівської РДА Віталій Кіян обговорив із сільським головою Володимиром Мальченком пріоритетні завдання Богуславської сільської ради на 2018 рік і відвідав Богуславську ЗОШ. Планується, що цього року у навчальних кабінетах школи і в дошкільному навчальному закладі  старі вікна замінять на енергозберігаючі.