Запровадження патронату

Запровадження патронату 13 листопада 2017

     10 листопада 2017 р. в Борівській РДА, в малому залі засідань відбулось проведення співбесіди з кандидатом у патронатні вихователі та його помічником за участю заступника начальника служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації - Пономаренко Тетяни Віталіївни та методиста першої категорії відділу методичного забезпечення соціальної роботи - Іванова Ігора Євгеновича, на чолі заступника директора Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді - Варцабюк Наталії Іванівни.

     Метою була зустріч двох сторін: замовника послуги та ймовірного її надавача, підведення підсумків проходження навчання за програмою підготовки сімей – кандидатів у патронатні вихователі.

     Було здійснено аналіз результатів проходження навчання сім’ї кандидатів у патронатні вихователі.

     Визначено та озвучено сильні сторони сім’ї кандидатів та ризики.

     Висловлено думки обох сторін.

     Узгоджено плани та наступні кроки щодо запровадження послуги патронату над дитиною У Борівському районі Харківської області.

     Також, було запрошено представників служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, освіти, медицини, ювенальної привенціїї, управління соціального захисту населення, які погодились з необхідністю запровадження послуги патронату над дитиною.

     Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та порядок організації діяльності сім'ї патронатного вихователя є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками, до притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації та інтернатних закладів. Крім того, це сприятиме поступовому переходу від інституційних форм опіки над дітьми до альтернативних форм догляду і виховання дітей у сімейному середовищі. Постановою Кабінету Міністрів України  № 148 від 16 березня 2017 року затверджено: порядок створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя; влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя; порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, типовий договір про патронат над дитиною.