• Головна
  • Новини
  • Події
  • Відбувся одноденний мультидисциплінарний тренінг для представників суб'єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми Борівського району із залученням представників Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада».

Відбувся одноденний мультидисциплінарний тренінг для представників суб'єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми Борівського району із залученням представників Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада».

Відбувся одноденний мультидисциплінарний тренінг для представників суб'єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми Борівського району із залученням представників Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада». 6 жовтня 2017

Щороку 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо ганебного феномену «торгівля людьми», небайдужості громадськості до цього явища та візуалізація проблеми на глобальному рівні.

Міністерством соціальної політики України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні впроваджується у Харківській області регіональний компонент проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні». Зазначений проект направлений на покращення спроможності державних установ виявляти та надавати допомогу постраждалим особам відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми».

         В рамках проекту 05 жовтня 2017 року за участю заступника голови Борівської районної державної адміністрації Сергія Павловича Шутька в малому залі Борівської ради відбувся одноденний мультидисциплінарний тренінг для представників суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми Борівського району із залученням представників Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада».

         Особлива увага в роботі представників суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми Борівського району приділяється виявленню осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі – серед дітей. Посилення співпраці органів соціального захисту населення, служб у справах дітей та підрозділів Національної поліції з метою попередження використання дітей у примусовій праці, жебракуванні, недопущення випадків продажу дітей. Інформаційно-просвітниціка робота, як серед дорослого населення, так і серед дітей.

         Кількість громадян в Україні, які потрапляють у ситуацію торгівлі людьми, з кожним роком стрімко зростає. Злочинці вміло знаходять нові методи вербування та втягнення у торгівлю людьми.

         Наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме, під приводом роботи кур’єром-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі в середньому сягає від 8 до 25 років.

         Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Таїланду та Малайзії. Загалом, у місцях позбавлення волі цих країн перебуває понад 2000 тисячі українців, в тому числі і мешканці Харківської області.

         Станом на 20.09.2017 року по Харківській області 36 особам встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми. З них, 33 особи пройшли ідентифікацію в Департаменті соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок і дівчат, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації, найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією.

Складна економічна та нестабільна політична ситуація в Україні змушують наших співвітчизників шукати кращої долі за кордоном. Однак досить часто такі пошуки закінчуються плачевно, а однією з основних причин трагічного фіналу є незнання своїх прав, не володіння інформацією та повна довіра незнайомцям.

Прагнучи достойно заробляти собі на життя, українці нерідко стають жертвами торговців людьми, часто надовго потрапляють у трудове рабство.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, Ви маєте право на допомогу від держави, а саме:

  • безкоштовне медичне обстеження та лікування;
  • допомогу у відновлені документів;
  • отримання психологічної, соціальної, правової допомоги;
  • сприяння у працевлаштуванні та професійній підготовці;
  • одноразову матеріальну допомогу

Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь за телефонами:

- Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації:(02) 705-53-45;

- Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та нелегальної міграції 527 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території Україні), 

- Борівський відділ поліції Ізюмського відділу ГУНП в Харківській області – 102;

- Управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації – 6-13-01.