Борівщина вшанувала Героїв Небесної Сотні

Борівщина вшанувала Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2017

Сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду – сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

 

  На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України Указом Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в нашій державі встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

  З нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні майже в кожному трудовому колективі підприємств, організацій та установ району, громадських організацій, осередків політичних партій району, органах місцевого самоврядування відбулися заходи, які присвятили пам’яті Героям Небесної Сотні, де коротко були озвучені події, які відбувалися на Майдані Незалежності в м.Києві в листопаді 2013 року та на початку 2014 року. Також, в загальноосвітніх закладах району були проведені перші уроки Гідності з виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання. В районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей та бібліотеках-філіях Борівського району в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлені цикли фотоілюстративних виставок-експозицій "Безсмертя Ангелів Небесної Сотні", проведені години історичної правди, читки поетичних творів на тему - "Небесній Сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо".

В цей день, до трудових колективів райдержадміністрації та районної ради звернувся голова райдержадміністрації, Віталій Кіян: «…Сьогодні ми вшановуємо пам'ять героїчних людей, які захищали право українців на демократію, свободу та європейське майбутнє України. Згадаємо події під час Революції гідності. Революція гідності розпочалася 21 листопада 2013 з метою політичних та суспільних змін в Україні, викликаних відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.

  29 листопада 2013 року, після не підписання Януковичем Угоди у Вільнюсі розпочалась широкомасштабна громадянська акція на підтримку євроінтеграції, яка трансформувалась у «майдани» по всій країні. Найбільший з таких Майданів виник у Києві на Площі Незалежності.

  В ніч з 29 на 30 листопада для розгону цього Майдану влада застосувала силу. Внаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників. У відповідь на побиття студентів, на Михайлівську площу, зібрались тисячі киян та гостей столиці з усієї країни. Вдень на Михайлівській площі виник стихійний мітинг. Подальший розвиток подій отримав назву «Єврореволюція» або «Європейська революція».

  А вже 1 грудня, в річницю Референдуму про суверенітет 1991 року на майдан і вулиці Києва вийшло від 500 тисяч до 1 млн. громадян. Від самого початку активної фази протистояння мітингувальниками був обраний курс на мирний характер протестів. Незважаючи на це, влада, за підтримки спецназу та внутрішніх військ, вночі 11 грудня 2013 року розпочала масову акцію по розгону Євромайдану. На заклик про допомогу до Майдану з міста почали підтягуватись добровольці. В результаті натиску людей спецназ та внутрішні війська змушені були відступити.

  Поштовхом до виходу протистояння за мирні межі стало ухвалення Верховною Радою репресивних, «диктаторських законів» 16 січня 2014 року. Наступного дня низка громадських організацій оголосили повну мобілізацію на Майдані Незалежності у Києві. У їх звернені лунали заклики до «масового і негайного опору» злочинцям при владі.

  19 січня 2014 року на вулиці Грушевського почалося протистояння.

  18 лютого 2014 року, коли Верховна Рада мала розглянути можливі зміни до Конституції, до будівлі Верховної Ради підійшли активісти Майдану, більшість з яких, зважаючи на мирний характер ходи, були без зброї, але спецпідрозділи зустріли мітингувальників водометами та газом.

  На ранок 19 лютого число загиблих вже становило 25 чоловік, в тому числі: 9 співробітників силових структур; 16 мирних громадян та бійців самооборони Майдану.

  Цього ж дня влада віддала наказ про використання спецпідрозділами вогнепальної зброї, а Служба Безпеки України розпочала підготовку до проведення «антитерористичної операції».

  20 лютого 2014 року, в так званий «кривавий четвер», на вулиці Інститутській відбулося найбільш жорстоке та криваве протистояння, де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж півсотні активістів Майдану.

  В результаті протистоянь під час Революції гідності від звірячих побоїв та катувань, опіків, підпалів, отруєнь газом, ножових та вогневих поранень, вбивств загинуло 112 Героїв Небесної Сотні.

  Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013 - 2014 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України. Це надзвичайно важкий період та іспит для всіх нас, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність та прагнення до свободи.

  Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, повинні об’єднати свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. А боротьба за ці ідеали продовжується і зараз. Знову на сході гинуть наші патріоти, захищаючи незалежність і свободу України. І в цю скрутну хвилину ми маємо згуртуватися, підтримувати один одного, допомагати нашим військовим, які в ході АТО звільняють українську землю від чужоземних окупантів та роблять все можливе для відновлення територіальної цілісності України. Гідний поваги народ має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за Свободу, Гідність та Незалежність нашої держави. Саме за ці ідеали віддала своє життя Небесна Сотня і ми щиро віримо, що Вона стоїть перед Божим престолом і надалі піклуватиметься про долю України. А кожному з нас треба пам’ятати, хто вони були і за що боролися, у що вірили і задля чого померли.

  Я прошу всіх учасників заходу добрим словом згадати Героїв Небесної Сотні і вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання, бо вони віддали життя за кожного з нас! Не забуваймо про це!...».

Після звернення Віталія Кіяна запалили лампадки та поклали квіти до фотостенду «Героям Небесної Сотні» і вшанували «хвилиною мовчання» подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності.

Для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в храмах Борівського району 20.02.2017 року відбулися панахиди.