Медична нарада

Медична нарада 8 лютого 2017

    07 лютого 2017 року в актовому залі Борівської центральної районної лікарні відбулася медична нарада за участі заступника начальника Управління охорони здоров’я  ХОДА, Бондарчука Геннадія Вадимовича, голови райдержадміністрації Віталія Олексійовича Кіяна та першого заступника голови райдержадміністрації, Федченка Сергія Володимировича, лікарів та медичного персоналу Борівської центральної районної лікарні, комунального  закладу охорони здоров΄я Борівської районної ради «Борівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги», завідуючих  фельдшерських та фельдшерсько – акушерських пунктів, сімейних лікарів амбулаторій загальної практики - сімейної медицини.

    На нараді розглядали одне, але важливе для району питання - «Про підсумки діяльності структурних підрозділів Борівської ЦРЛ за 2016 рік і завдання на 2017 рік», з якого звітували головний лікар Борівської центральної районної лікарні районної ради, Віннікова Любов Григорівна, головний лікар   комунального закладу охорони здоров’я Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги», Павленко Наталія Олексіївна, заступник головного лікаря  Борівської центральної лікарні  Сидоренко Ніна Олексіївна та ряд лікарів.

    Доповідь головного лікаря Борівької центральної  районної лікарні районної ради  Віннікової Л.Г.  була спрямована на поглиблений аналіз основних показників діяльності  за 2016 рік та про плани на 2017 рік. В своїй доповіді головний лікар підвела підсумки роботи колективу лікарні за 2016 рік: розповіла про цілеспрямовану працю по підвищенню доступності, якості та ефективності медичної допомоги населенню району. Зупинялися і на проблемних питаннях, а їх доволі чимало. Це і ремонти приміщень, і  незадовільний стан медичних облаштувань  в стоматологічних кабінетах, і те, що лише на 30 % забезпечено інсуліном хворих на цукровий діабет та багато інших питань, на вирішення яких потребуються чималі кошти.

    Співдоповідачі також  доповіли присутнім про те, що зроблено в районі за 2016 рік по наданню медичних послуг населенню району,  про лікувально-профілактичну допомогу жителям району з профілактики туберкульозу, ВІЛ/СНІД, наркоманії,  про реабілітацію дітей – інвалідів, про проблеми амбулаторій на селі, тощо.

    До слова було запрошено заступника начальника Управління  охорони здоров΄я Харківської обласної державної адміністрації   Бондарчука Г.В., який коротко зупинився на етапах медичної реформи у 2017 році та змін щодо фінансування первинної медичної допомоги. Додав, що на жаль, законодавча база ще не зовсім відпрацьована,  тому прогнозувати які будуть відбуватися перетворення, а вони відбуватимуться поетапно протягом року та запроваджуватимуться разом з інформуванням лікарської та пацієнтської спільноти, ще важко. Звернув увагу, що в Борівському районі досить  на достатньому рівні відбувається своєчасна госпіталізація хворих та своєчасне виявлення онкологічних хворих з подальшим направленням на лікування до обласних закладів медицини.

     З заключним словом перед лікарями та медичним персоналом виступив голова райдержадміністрації Кіян В.О., який зазначив про важливість, актуальність та труднощі в роботі медичних працівників, подякував медичним працівникам за їх працю.  Призвав всіх присутніх набратися терпіння в цю нелегку годину.

     Керівник району акцентував увагу присутніх на тому, що збереження в ході реформування сфери охорони здоров'я центральної районної  лікарні та  медичних установ району, що працюють на даний момент, - це принципова позиція голови районної державної адміністрації. Питання знаходиться під його особистим контролем. Додав, що відділення районної лікарні повинні і будуть функціонувати в тій кількості що і діють на сьогоднішній день,   тому  недоцільно зменшувати кількість місць для хворих в терапевтичному,  хірургічному, дитячому та інфекційному відділеннях центральної районної лікарні.

     Наголосив, що фінансова підтримка  закладів медицини району завжди стоїть на контролі в райдержадміністрації, а це і виплата заробітної плати медперсоналу,  і сплата за енергоносії,  та й взагалі матеріально-технічне забезпечення районної медицини.