• Головна
  • Новини
  • Події
  • Обговорення реформи з об’єднання територіальних громад в селищі Першотравневе

Обговорення реформи з об’єднання територіальних громад в селищі Першотравневе

Обговорення реформи з об’єднання територіальних громад в селищі Першотравневе 9 жовтня 2015

З метою обговорення соціально-економічних проблем громади, а також роз’яснень основних аспектів Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та методики формування спроможних територіальних громад в приміщенні Першотравневої сільської ради  09.10.2015 року заступник голови райдержадміністрації, заступник голови Робочої групи  з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад С.П.Шутько провів виїзний прийом громадян та зустріч з громадою селища Першотравневе. 

Сергій Павлович докладно розповів про нове в законодавстві щодо децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, в тому числі і перспективи добровільного об’єднання територіальних громад.

Так, Сергій Шутько поінформував присутніх, що враховуючи фінансово-економічне обґрунтування відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад та рекомендації членів районної Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад були підготовлені пропозиції щодо об’єднання селищної та всіх сільських рад в Борівську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у смт. Борова. Об’єднана територіальна громада повинна отримати достатні фінансові та майнові ресурси, а населення громади - якісні послуги на місцях. У багатьох присутніх виникло чимало питань щодо самого процесу проведення відповідної реформи.

Під час обговорення реформи всі присутні дійшли висновку, що примус до об’єднання громад недопустимий, він не дасть бажаного кінцевого результату. Лише через роз’яснення, аргументи, вивчення законодавчої бази можна донести до населення переваги адміністративно-територіальної реформи.