Голова РДА провів розширену апаратну нараду

Голова РДА провів розширену апаратну нараду 21 січня 2020

Сьогодні під керівництвом голови РДА Віталія Кіяна відбулася розширена апаратна нарада за участі заступників голови райдержадміністрації, голови районної ради Олени Клименко, керівників структурних підрозділів РДА, установ та організацій району.

Під час наради було розглянуто ряд питань, серед яких стан розрахунків за надані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії за 2019 рік. Так, начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля РДА Юрій Ханейчук поінформував, що станом на 17 січня 2020 року рівень розрахунків споживачів за надані комунальні послуги варіюється від 89,0% (водопостачання та водовідведення) до 105,0% (теплопостачання). З метою зменшення заборгованості з найбільшими боржниками підприємствами проводиться претензійно-позовна робота.

Начальник управління соціального захисту населення РДА Олена Суржик доповіла про стан реалізації Порядку відшкодування вартості проїзду окремими категоріями громадян автомобільним транспортом та міжміських автобусних маршрутах загального користування за рахунок районного бюджету. За її словами згідно умов Порядку пільги на проїзд автомобільним транспортом на міжміських автобусних маршрутах загального користування за рахунок коштів районного бюджету надаються мешканцям Борівського району, які мають право на пільговий проїзд відповідно до Комплексної Програми соціального захисту населення Борівського району на 2017-2021 роки. Відшкодування вартості проїзду відбувається через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати поїздки. Протягом дії Порядку у 2019 році до управління надійшло 341 заява на відшкодування вартості 1512 квитків на загальну суму 81,847 тис.грн.

Щодо реформування спроможної мережі закладів в районі, що надають вторинну медичну допомогу, доповів перший заступник голови РДА Сергій Федченко. У своєму виступі Сергій Володимирович наголосив, що українська медицина продовжує рухатися шляхом реформ. І якщо на першому етапі реформи стосувалися, в першу чергу, первинної ланки, то тепер працювати за новими правилами починають заклади вторинної і третинної ланки. Так, у 2020 році спеціалізовані заклади медичної допомоги розпочали працювати в рамках Програми медичних гарантій (або гарантованого пакету медичних послуг), згідно якої вони будуть отримувати фінансування за кількість наданих послуг. Тарифи на медичні послуги, які будуть надаватися за Програмою, затверджені законом про державний бюджет на 2020 рік, і вже невдовзі МОЗ затвердить відповідні коректуючі коефіцієнти. Таким чином, тепер, як і у випадку з медичними закладами первинної ланки, для спеціалізованих медзакладів буде діяти схема: пацієнт користується послугами  — Національна служба здоров’я (НСЗУ) компенсує їх вартість.

Заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Борівська центральна районна лікарня Борівської районної ради Харківської області» Ніна Сидоренко також поінформувала всіх присутніх про стан проведення медичної реформи в районі, відповідно до Закону України від 19.10.2017 року №2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Про підготовку та проведення Дня Соборності України та Дня пам’яті героїв Крут в Борівському районі доповіла начальник відділу культури і туризму РДА Світлана Шведченко.

За результатами обговорення нагальних для життєдіяльності району питань головою райдержадміністрації дано відповідні доручення.