Чорнобильська трагедія – завжди у людській пам’яті

Чорнобильська трагедія – завжди у людській пам’яті 13 грудня 2019

13 грудня 2019 року відбулося урочисте вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та членів сімей померлих, що проживають в Борівському районі.

Звертаючись до ліквідаторів, голова РДА Віталій Кіян у своєму виступі наголосив: «Сьогодні ми віддаємо належну шану десяткам тисяч наших співвітчизників, які упродовж майже восьми місяців ціною власного життя та здоров’я мужньо захищали людство від наступу неприборканої стихії. Пожежні, військові, міліціонери, будівельники, енергетики, лікарі, люди інших професій у числі перших відразу після вибуху реактора на ЧАЕС дружно та відчайдушно кинулися в смертельний двобій із незримим ворогом. І стояли, приборкуючи його, до останнього. На жаль, багатьох із тих, хто пройшов горнило атомного випробування, вже немає серед живих, а решта захисників через передозування організму радіацією отримали інвалідність. Ми повинні завжди пам'ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати героїв-чорнобильців, надавати дієву допомогу усім, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха». Також Віталій Олексійович побажав всім присутнім доброго здоров'я, міцності духу, сімейного благополуччя, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні, миру та спокою.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.

На знак вшанування пам’яті про тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи людство від атомного лиха, учасники зібрання поклали живі квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.