Обговорили питання створення і функціонування ОСББ в районі

Обговорили питання створення і функціонування  ОСББ в районі 21 листопада 2019

У зв’язку зі змінами, які були внесені до Законодавства України про житлово-комунальні послуги, 21 листопада в Борівському РБК відбулися громадські слухання щодо шляхів вирішення питання утримання багатоповерхівок після того, як комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство» припинить надавати послуги цього напрямку.

В даному заході взяв участь заступник голови РДА Сергій Шутько.

Основна тема обговорення – це заходи з мобілізації співвласників житла в багатоквартирних будинках в районі та підвищення рівня енергоефективності власних будинків.

Юлія Самойлова, голова правління ОСББ «Альма-Центр», а також голова Асоціації ОСББ «Фонд сприяння», передусім, розповіла про законодавче підґрунтя у сфері функціонування ОСББ та поділилася власним досвідом, адже саме у Харкові створили перше в Україні ОБСС у 1992 році.

Але така новація не набула популярності серед містян до 2015 року, який ознаменувався внесенням пакету реформ до українського законодавства. Тоді почався новий сплеск у створенні ОСББ по всій Україні. На тепер, останніми доповненнями до цього пакету реформ є:

- Зміна статусу членів ОСББ. Зараз ними є співвласники багатоквартирних будинків.

- Балансоутримувач – скасований!

- Загальні збори також скасовано. Все вирішується на кворумі.

- Прибудинкова територія (земля) знаходиться у власності співвласників будинку.

- Спосіб голосування – за рішенням співвласників!

- Співвласники мають доступ до реєстру майнових прав.

- Для реєстрації нового ОСББ потрібен лише ріелтор або нотаріус.

Крім ОСББ, співвласники багатоквартирок можуть створювати ОСН (орган самоорганізації населення) або отримувати послуги від іншої управляючої компанії.

Також Юлія Самойлова озвучила механізми управління багатоквартирним будинком.