• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Обговорили питання екологічного стану Червонооскільського водосховища та річки Оскіл з експертом з Німеччини

Обговорили питання екологічного стану Червонооскільського водосховища та річки Оскіл з експертом з Німеччини

Обговорили питання екологічного стану Червонооскільського водосховища та річки Оскіл з експертом з Німеччини 25 липня 2019

     Сьогодні під головуванням голови РДА Віталія Кіяна відбулася зустріч представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості з експертом «SES» Гербертом Грушкою щодо екологічного стану Червонооскільського водосховища та річки Оскіл.

     На заході були також присутні представники влади та громадськості сусідніх районів – голова Ізюмської райдержадміністрації Любов Шамрай, перший заступник голови Куп’янської райдержадміністрації Анатолій Дробот, Оскільський сільський голова Геннадій Загоруйко, депутат Оскільської ОТГ Тетяна Дикань, президент фонду допомоги дикої природи Валерій Ловгиновський та головний державний інспектор Харківського рибоохоронного патруля Роман Репка.

     Ініціатором зустрічі виступив Оскільський сільський голова, який зазначив, що в даних водних об’єктах два роки поспіль у спекотний період виникає задуха риби. Цей факт схвилював як владу, так і громаду, тому з метою проведення незалежної експертизи екологічного стану Червонооскільського водосховища, р.Оскіл та обговорення шляхів вирішення питання покращення якості води в них, через Харківський Центр розвитку місцевого самоврядування був залучений експерт з Німеччини. 

      Герберт Грушка розповів про екологічну ситуацію річки та водосховища і запропонував методи вирішення даної проблеми.

     За його словами концентрація шкідливих речовин у водоймах перевищує норму в 2,5 рази, що може призвести до негативних наслідків.

     Також, під час обговорення були визначені джерела забруднення р.Оскіл та Червонооскільського водосховища.

     Підвівши підсумки наради, голова РДА Віталій Кіян зауважив, що лише спільними зусиллями можна вирішити питання такого масштабу.

     Сторони домовилися про подальший розвиток партнерських відносин і реалізації даного проекту, а саме – підготувати відповідний пакет документів за допомогою спеціалістів Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА та звернутися до обласної влади з проханням про виділення додаткових бюджетних коштів.