• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Сьогодні у редакції районної газети «Трудова слава» відбулася «гаряча лінія» з головою Борівської РДА Віталієм Кіяном

Сьогодні у редакції районної газети «Трудова слава» відбулася «гаряча лінія» з головою Борівської РДА Віталієм Кіяном

Сьогодні у редакції районної газети «Трудова слава» відбулася «гаряча лінія» з головою Борівської РДА Віталієм Кіяном 23 липня 2019

Зі своїми запитаннями дві жіночки завітали на прийом, щоб віч-на-віч поспілкуватися з керівником району. Щоправда, питання стосувалися здебільшого роботи Борівської селищної ради, але люди  звикли звертатися за допомогою і відповідями на свої питання саме до керівництва райдержадміністрації. 
Жителька Борової поцікавилася, чому підвищилися тарифи на водопостачання і водовідведення, чи обґрунтованим є підвищення.
Віталій Кіян зазначив, що рішення про коригування тарифів на водопостачання і водовідведення приймає Борівська селищна рада, оскільки Борівське водоканалізаційне підприємство є комунальним підприємством селищної ради. 2 липня Борівська селищна рада прийняла рішення №10, згідно з яким «з метою приведення скоригованого тарифу до розміру економічно обґрунтованих витрат на послуги водопостачання, водовідведення» тариф для населення становить: 24,37 грн. за водопостачання, 39,13 грн. – за водовідведення. У районній газеті «Трудова слава»  №№39-40 від 17 травня було оприлюднено рішення Борівської селищної ради про винесення  проєкту рішення на громадське обговорення  і пояснювальну записку  до розрахунку тарифів, в якій обґрунтовано, чому необхідно скоригувати тарифи на послуги Борівського КВКП. Збільшення собівартості послуг водопостачання та водовідведення зумовлене збільшенням цін на пально-мастильні матеріали, електроенергію, підвищення мінімальної зарплати.
Так, витрати на електроенергію в діючих тарифах розраховані,  виходячи з ціни за 1кВт електроенергії на 1 вересня 2016 року ( 1,80 грн без ПДВ). Ціна 1 кВт електроенергії на 1 лютого  2019 року становить  2,26 грн  без ПДВ. Ціна зросла на 26 %. 
Фонд заробітної плати працівникам підприємства в діючих тарифах був розрахований, виходячи з мінімальної заробітної плати 1378 грн.   Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року - 4173 грн. Підвищення мінімальної заробітної плати становить -300%. Фактичні витрати по заробітній платі збільшились на 200 %.
Пально – мастильні матеріали закладені в діючі тарифи з розрахунку ціни за 1 л. на 1 вересня 2016 року – 17,67 грн без ПДВ. На 1 лютого 2019 року ціна за 1 л. дизпалива складає – 23,15 грн, що на 31 % більше ціни, закладеної в тарифах. 
Після обговорення, внесення жителями селищної ради  пропозицій   частину витрат  на  покриття різниці в тарифах  - 60 тис. грн щомісячно -   Борівська селищна рада  вирішила оплачувати з селищного бюджету.  
Жінка, яка мешкає в будинку по вул. Першотравневій, запитала, коли буде вуличне освітлення на їхній вулиці.     
Голова Борівської РДА Віталій Кіян нагадав, що, дійсно, протягом 2018 року в рамках проекту «Енергія світла 2018-2021» за рахунок субвенції з обласного бюджету в сумі 1 млн 426,800 тис. грн було  зроблено  монтаж  вуличного освітлення в смт Борова по вул. Привокзальна, вул. Першотравнева, вул. Слобідська, вул. Набережна та пров. Шкільному, а також у  с. Вишневе Першотравневої сільської ради. Для підключення об’єктів до електромережі їх балансоутримувачам необхідно отримати дозвільні документи. На найближчій сесії Борівської селищної ради планується виділення кошти на оплату технічних умов, необхідних для підключення. Орієнтовна дата підключення електропостачання  - 20 серпня 2019 року.
Під час розмови  з головою райдержадміністрації жінка розповіла, що вона стурбована  долею своєї сусідки, яка має інвалідність, проживає одна в будинку, де відключено газ, і поцікавилася, чи можна допомогти сусідці  з  вирішенням питання підключення газу до  будинку. Віталій Олексійович надав таку відповідь:   «Згідно з  Кодексом газорозподільних систем з метою підключення газопостачання до домоволодіння необхідно звернутись до Центру обслуговування клієнтів управління клієнтського сервісу ПАТ «Харківгаз» за адресою: смт Борова, вул. Підлісна 2 та надати такі документи: відповідну заяву;  опитувальний лист; документи (копії), які підтверджують  право власності чи правокористування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання.»
На жаль, як з’ясувалося, власник будинку, в якому проживає хвора жінка, помер, тож підключити газ можливо лише після оформлення права власності  чи правокористування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання. 
Не обійшли жінки в розмові з головою РДА  і тему ремонту доріг. Віталій Кіян розповів, що цього року зроблено ямковий ремонт доріг по вул. Миру, вул. Східній в Боровій,  в напрямку сіл Вище Солоне, Нижче Солоне, Піски-Радьківські, Чернещина. Біля Шийківки продовжено капітальний ремонт ділянки дороги, яку почали ремонтувати минулого року. Розпочато ремонт дороги в напрямку Харкова в селах Мирне та Підвисоке до кордону з Ізюмським районом. Планується найближчим часом  ремонт дороги від переїзду до повороту на Піски-Радьківські, а також продовження капітального ремонту дороги по вул.Миру в центрі Борової.