Відбувся виїзний прийом голови районної державної адміністрації

Відбувся виїзний прийом голови районної державної адміністрації 18 березня 2019

     У понеділок 18 березня 2019 року голова Борівської районної державної адміністрації Віталій Кіян зустрівся з жителями с. Новоплатонівка Борівської селищної ради, щоб почути від них проблеми, що їх хвилюють, обговорити з ними актуальні питання сьогодення.

     У Новоплатонівці живе близько двохсот чоловік, але навіть у такому маленькому селі є магазин, в якому можна придбати продукти, є ФАП, де можна отримати першу медичну допомогу, є сільський клуб, в якому новоплатонівці відзначають свята, проводять збори громади. У сільському клубі зроблено гарний косметичний ремонт, нещодавно встановили нові двері, облаштували пандус для безперешкодного доступу для людей із інвалідністю.

     Саме в приміщенні сільського клубу відбулася зустріч голови РДА з громадою села. Віталій Кіян поцікавився, чи отримали вже пенсіонери підвищені пенсії, субсидії «живими грошима». Більшість людей сказали, що вже отримали і кошти на оплату комунальних послуг, і підвищені пенсії. Суми доплат і субсидій в усіх різні, один із пенсіонерів, наприклад, сказав, що йому підвищили пенсію на 300 грн., ще він отримав півтори тисячі гривень монетизованої субсидії.

     Віталій Олексійович зазначив, що в Борівському районі живе 6708 пенсіонерів, в т.ч. 1662 внутрішньо переміщених осіб. Загальна сума їх пенсійних виплат  у лютому становила 18,9 млн. грн, а в березні - 22,5 млн. грн, тобто суттєво збільшилася. Але, звичайно, суми доплат у всіх пенсіонерів різні: вони залежать від страхового стажу і розміру заробітної плати.

     Тим, хто ще не отримує пенсії, але користувався субсидією, Віталій Кіян нагадав про те, що потрібно прийти в «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним кодом і отримати гроші готівкою в касі. Щоб у подальшому не ходити до каси, можна оформити соціальну карту, на яку субсидія надійде вже наступного місяця (за березень у квітні). Тим, хто вже має соціальну карту (наприклад, для виплати допомоги на дитину, тощо), субсидія за лютий у березні надійде одразу на карту.

     Запитували люди про створення об’єднаної територіальної громади. Новоплатонівці стурбовані не лише долею свого села, їм цікаво, чи після створення ОТГ не закриватимуться медичні, освітні заклади в інших селах нашого району, чи не залишаться люди без роботи.

     Віталій Кіян сказав, що рішення про створення об’єднаної територіальної громади з центром у Боровій мають прийняти жителі всіх сільських рад району. На даний час завдяки фінансовій децентралізації і селищна, і всі сільські ради виконують плани по доходах, кошти селищного, сільських бюджетів витрачаються на розвиток селища, сіл району, на підтримку закладів, розміщених на їхніх підвідомчих територіях.

     Головне, що найбільше турбує місцеву владу, - збереження всіх закладів освіти, культури, медицини, збереження всіх робочих місць.

     Цим питанням голова РДА Віталій Кіян, дійсно, приділяє особливу увагу - з того часу, як його призначили головою Борівської РДА, минуло майже 5 років. За цей час не було закрито жодної школи, жодного ФАПу, жодної бібліотеки. У кожному селі району під час виїзних прийомів громадян головою РДА Віталієм Кіяном люди завжди дякують йому за те, що вони не відрізані від світу, що мають у селі все необхідне для життя.

     Висловили новоплатонівці і свої невдоволення, і прохання, і побажання. Однією з головних проблем для них є аварійні дерева, які ростуть на кладовищі: під час падіння вони можуть пошкодити пам’ятники. Жителі села просили Віталія Олексійовича допомогти з вирішенням цього питання. Гострою для селян залишається проблема з вивезенням сміття – не всі жителі села згодні платити за його систематичне вивезення. Поскаржилися люди, що на деяких вулицях села світла немає вночі, а на деяких горить і вдень. На вулиці Центральній електрики поспилювали гілки, дерева - все це треба вивезти. Висловили люди невдоволення станом дороги від Борової до Новоплатонівки. Наостанок зустрічі просили Віталія Олексійовича допомогти вирішити питання придбання і встановлення нових  енергозберігаючих вікон у клубі.

     Всі озвучені питання голова РДА Віталій Кіян взяв під особистий контроль і запевнив, що більшість із них буде вирішено найближчим часом.