• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Обговорили питання реалізації реформи місцевого самоврядування та активізації процесів об’єднання у Борівському районі

Обговорили питання реалізації реформи місцевого самоврядування та активізації процесів об’єднання у Борівському районі

Обговорили питання реалізації реформи місцевого самоврядування та активізації процесів об’єднання у Борівському районі 5 березня 2019

04 березня 2019 року голова РДА Віталій Кіян провів засідання районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад за участі голови районної ради, заступників голови райдержадміністрації, селищного та сільських голів, керівників підприємств, організацій, установ району та структурних підрозділів РДА, громадськості, координатора Харківського регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування (офіс реформ та розвитку), заступника голови обласної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Діани Баринової та радника з питань децентралізації Харківського регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування Віктора Нестеренка.

Під час круглого столу представники офісу реформ та розвитку проінформували присутніх про основні заходи щодо формування спроможних територіальних громад в Україні. Так, Діана Семенівна зазначила, що в Харківській області сьогодні створені і працюють 18 об’єднаних територіальних громад.

Крім цього, було обговорено ряд актуальних питань щодо фінансового забезпечення, медичного обслуговування, функціонування мережі закладів освіти та культури після утворення даних територіальних громад.

Одним із виступаючих був ініціатор добровільного об’єднання, Борівський селищний голова, Олександр Тертишний, який довів до відома всіх присутніх, що 22 лютого 2019 року ним було підписане розпорядження стосовно вивчення пропозицій ініціювання добровільного об’єднання громад та їх громадське обговорення. А також Олександр Володимирович зробив оголошення, що 16 березня 2019 року відбудуться громадські обговорення з населенням Борівської селищної ради щодо можливого добровільного об’єднання громади згідно Перспективного плану в одну територіальну громаду. Після чого аналогічні заходи будуть проведені і серед інших 9 сільських рад району, і в разі згоди наступним етапом буде винесення питання добровільного об’єднання на розгляд сесії Борівської селищної ради.

Підводячи підсумки, Віталій Олексійович зауважив, що необхідно відновити процес ініціювання об’єднання територіальних громад згідно Перспективного плану, адже процес децентралізації – це важливий шлях, до якого потрібно підходити виважено, обов’язково дотримуватися чинного законодавства, добровільності та економічної ефективності даного процесу. Адже основне завдання влади провести реформу з метою покращення життєдіяльності мешканців громади. Також голова РДА додав, що треба об’єднуватися і працювати всім разом для спільного результату, так само, як ми це робили в останні роки.