Відбувся мітинг пам’яті Героїв Небесної Сотні

Відбувся мітинг пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2019

Сьогодні, 20 лютого, у смт.Борова відбувся мітинг пам’яті, присвячений п’ятій річниці найтрагічніших днів Революції Гідності та Дню Героїв Небесної Сотні.

Саме в ці дні, п’ять років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

У зібранні взяли участь голова Борівської РДА Віталій Кіян, заступники голови РДА, керівники і працівники районних установ та структурних підрозділів РДА, представники громадських організацій, учасники АТО, мешканці селища.

До присутніх звернувся Віталій Кіян. «З гордістю і вдячністю віддаємо шану тим, чия самопожертва стала запорукою перемоги Революції Гідності, торжества незламного українського духу над підступними спробами скорити нас. Ми прагнемо й надалі розбудовувати власну країну - рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум’я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії і прогресу. Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих співвітчизників. У День вшанування світлої пам’яті Героїв Небесної Сотні згадаймо всіх борців за нашу свободу. Сьогодні як ніколи раніше, ми маємо бути об’єднаними навколо спільних цінностей та ідеалів, вірити, що жертви були не марні і берегти пам’ять про тих, хто загинув, виборюючи для нас незалежність», - наголосив у своєму виступі Віталій Олексійович.

Захід супроводжувався тематичними віршами у виконанні учнівської молоді. 

Хвилиною мовчання, запаленням лампадок, покладанням квітів до Знаку Незалежності борівчани вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні.