Відбувся виїзний прийом голови районної державної адміністрації В.Кіяна

Відбувся виїзний прийом голови районної державної адміністрації В.Кіяна 21 січня 2019

    Сьогодні голова районної державної адміністрації Віталій Кіян провів  виїзний прийом громадян у селі Богуславка Богуславської сільської ради. Прийом громадян проведено за участю начальника управління соціального захисту населення РДА О.Суржик та Богуславського сільського голови В.Мальченка.
    Велике занепокоєння у сільських мешканців викликають питання нових правил нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2018-2019 році, права на отримання субсидій. Роз’яснення з цього питання всім громадян  надала начальник управління соціального захисту населення РДА.
    Так, жителька с.Богуславка звернулася з питання щодо необхідності сплати обов’язкового платежу в квитанціях за природний газ. Олена Суржик пояснила, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
    Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується управителем, об’єднанням, виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг та/або витрат на управління багатоквартирним будинком. Як і в минулих опалювальних сезонах зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму газу, води чи електроенергії.
Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.
    Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).
    Ще одна жінка під час прийому поцікавилася, коли буде виплачена субсидія на придбання твердого або рідкого палива для пічного опалення за 2018 рік. Заявниці пообіцяли, що дане питання буде вирішено на цьому тижні.
    В ході проведення прийому керівництвом району та відповідними посадовими особами проаналізовані питання, порушені громадянами.  Частина із них вирішена   в ході прийому, надані кваліфіковані консультації та  рекомендації по вирішенню звернень. Питання, які потребують додаткового вивчення, взято на контроль відповідними службами району.