• Головна
 • Новини
 • Влада
 • Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення 28 лютого 2018

  28 лютого 2018 року в кабінеті заступника голови Борівської районної державної адміністрації Шутько Сергія Павловича в приміщенні районної державної адміністрації відбулося чергове засідання робочої  групи  з  питань  легалізації  виплати  заробітної  плати  і  зайнятості  населення. На засідання запрошено 6 фізичних осіб-підприємців. В ході засідання, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу в частині недопущення нелегальної зайнятості.

   Голова комісії С.П. Шутько довів до відома присутніх, що ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 р. № 2246-VIII  встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати  з 1 січня 2018 року у розмірі 3723 грн, у погодинному розмірі — 22,41 грн.

   Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від   6 грудня 2016 року  № 1774-VІІІ   внесено зміни у ст. 265 Кодексу законів про працю України, відповідальність за порушення законодавства про працю.

   Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в такому випадку:

     - фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ — передбачено штрафну санкцію у 30 кратному розмірі мінімальної зарплати (на сьогодні це 111 690  грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення;

     - порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за 1 місяць, виплату їх не в повному обсязі - передбачено штраф у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (тобто на сьогодні — 11 169 грн.);

     - недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення (на сьогодні це 37 230 грн.);

     - недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (тобто на сьогодні - 11 169 грн.);

     - порушення інших вимог трудового законодавства передбачено відповідальність у розмірі мінімальної заробітної плати (тобто на сьогодні - 3723,00 грн.).

   Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю. Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

   Також голова робочої групи зазначив, що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі-Порядок).

   Згідно із пунктом 29 Порядку, заходи до притягнення об’єкта відвідування та його осадових осіб до відповідальності за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці, відповідно до вимог ст. 265 КЗпП України, вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або не виїзного інспектування.

   На наступне засідання робочої групи з  питань  легалізації  виплати  заробітної  плати  і  зайнятості  населення членами комісії вирішенно повторно запросити 2 фізичних осіб-підприємців, які не з’явилися.