Реалізація проекту «Я маю право!»

Реалізація проекту «Я маю право!» 12 січня 2018

В червні 2017 року міністр юстиції Павло Петренко презентував запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Проект має на меті інформувати українців про їхні права і навчити громадян ці права захищати.
Міністерський проект зорієнтований на те, що саме знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку. Також великим кроком до розвитку громадянського суспільства є те, що Президент України підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

В рамках реалізації даного проекту за період з серпня по грудень 2017 року Борівським бюро правової допомоги здійснено 6 виїздів до населених пунктів  Борівського району.

Крім того, здійснено 2 спільні виїзди працівника бюро та співробітників Головного територіального управління юстиції в Харківській області, з метою більш повного інформування громадян віддалених населених пунктів про проект «Я маю право!», надання правових консультацій кожній особі, яка цього потребує.

В ході проведених заходів проконсультовано  22 особи.

Також активно поширюються буклети та брошури правового характеру з питань вирішення спорів, доступу громадян до правосуддя, захисту прав власності громадян, запобігання корупції. Велику увагу приділено рейдерським захопленням земель.

В мережі Internet регулярно розміщуються відеоролики, присвячені проекту, які громадяни можуть побачити на сайтах Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, у Фейсбуці на сторінках регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Такі заходи значно підвищують рівень правової обізнаності громадян, посилюється захист прав і свобод особи, правова допомога стає доступною для всіх. Всю інформацію про проект «Я маю право!» можна знайти на веб-сайті pravo.minjust.gov.ua або за телефоном: 0800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги), дзвінки є безкоштовними.

Безоплатну правову допомогу у Борівському районі можна отримати за адресою: вул. Центральна, буд. 19; телефон: 0664406307.

 

 Головний спеціаліст Борівського бюро правової допомоги О.Малій