• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Відбулося засідання Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад

Відбулося засідання Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад

Відбулося засідання Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад 23 березня 2017

Сьогодні, 22 березня поточного року  відбулося засідання Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад. Захід проходив під головуванням співголів Робочої групи – голови Борівської районної державної адміністрації Віталія Олексійовича Кіяна та голови Борівської районної ради Олени Василівни Клименко, за участі членів Робочої групи, представників Фундації Локальних Ініціатив реалізації проекту «Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні» і Борівської районної громадської організації «Суспільна Служба України».

З вступним словом перед членами Робочої групи виступив співголова Робочої групи, голова Борівської районної державної адміністрації Кіян Віталій Олексійович, який проінформував, що є рішення Уряду, який актуалізував уточнений перелік спроможних громад Харківської області і відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №159-р від 10.03.2017 року внесено зміни до перспективного плану формування територіальних громад Борівського району в одну спроможну громаду.

Також, є розпорядження голови Борівської селищної ради  №121 від 01 листопада 2016 року стосовно ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад селища та сіл  Борівського  району. Відповідно до  розпорядження Борівського селищного голови та спираючись на частини 1,2 статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», статей 42,59 Закону України «Про місцеве самоврядування» - селищний голова ініціює добровільне об’єднання територіальних громад Борівської селищної ради, до складу якої будуть входити всі 38 населених пунктів 9 сільських та 1 селищної рад Борівського району.

Також, було прийняте рішення  №3 XV сесією VII скликання  Борівської селищної ради від 10 листопада 2016 року «Про розробку проекту проведення громадських обговорень на території Борівської селищної ради». Рішенням №3  XVІІ сесією VII скликання  Борівської селищної ради від 20 грудня 2016 року був затверджений порядок проведення громадських обговорень на території Борівської селищної ради.

Учасники засідання заслухали Борівського селищного голову, Олександра Тертишного, який інформував з питання щодо проведеної роботи в напрямку реалізації розпорядження Борівського селищного голови №121 від 01 листопада 2016 року «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад селища, сіл Борівського району». В своєму виступі Борівський селищний голова, Тертишний О.В. звернув увагу присутніх на те, що в рішенні однієї об’єднаної  спроможної громади повинні брати участь всі сільські голови району. Для того, щоб донести до громад селищної та сільських рад району питання стосовно добровільного об’єднання громад в одну -  потрібно розробити детальні  майбутні фінансові розрахунки громади; спланувати структуру підприємств, установ та організацій, які будуть фінансуватися з об’єднаної територіальної громади;  переглянути утримання об’єктів соціального спрямування (закладів освіти, культури, медицини, інших установ), щоб зрозуміти з чим йти в нове починання.  

Заступник голови правління Фундації Локальних Ініціатив, ментор проекту «Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні» Олена Доля у своєму виступі звернула увагу всіх присутніх на особливості реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зупинилася більш детально на питаннях щодо добровільного об’єднання громад в одну чи більше громаду, навела деякі реальні приклади  щодо створення  спроможних громад на території України. А також, дала відповіді на запитання від членів Робочої групи. Зауважила про проблемні та позитивні моменти утворення спроможних громад.

Після обговорення порушених питань голова райдержадміністрації Віталій Кіян наголосив, що наразі впровадження добровільного об’єднання територіальних громад на території Борівського району є ключовим моментом у розвитку громад, їх майбутньому існуванні.

«Наше першочергове завдання на цьому етапі роботи – провести роз’яснювальну роботу серед населення району, щоб всі могли побачити переваги об’єднання, усвідомити перспективи. На рівні районної Робочої групи, органів місцевого самоврядування необхідно підготувати план заходів щодо ознайомлення населення з соціально-економічними показниками сформованої територіальної громади Борівського району, які свідчитимуть про її спроможність», - підкреслив Віталій Олексійович.

Підсумовуючи засідання, співголова Робочої групи, голова райдержадміністрації, В.О.Кіян наголосив Борівському селищному голові, Тертишному О.В.  активізувати роботу  по реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Також, виступ заступника голови правління Фундації Локальних Ініціатив взяти до відома та використовувати в подальшій роботі.

За результатами засідання, відповідно до галузевого спрямування, були надані доручення і рекомендації щодо підготовки вищезазначених матеріалів.