Відбулася розширена апаратна нарада Борівської райдержадміністрації

Відбулася розширена апаратна нарада Борівської райдержадміністрації 22 березня 2017

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Кіяна В.О. та за участі першого заступника голови райдержадміністрації Федченка С.В., керівника апарату райдержадміністрації Шевченка О.В., начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, організацій району 22.03.2017 року відбулася розширена апаратна нарада.
На початку роботи розширеної апаратної наради голова районної державної адміністрації акцентував увагу всіх присутніх на тому, що 20 березня в м. Київ відбулось засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України П.О.Порошенка, на якому були присутні керівники Уряду, керівники та представники обласних державних адміністрацій, районів, міст, об’єднаних територіальних громад. Під час засідання Ради були розглянуті нині актуальні питання економічного розвитку, соціальної та гуманітарної сфери, реформування системи освіти, системи надання медичних послуг та соціального захисту населення, а також здійснення додаткових заходів щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції. В ході обговорення вищевказаних питань, Петро Порошенко не міг не зупинитися на питанні децентралізації, - «Місцеві бюджети зросли. Те, що на місцях отримали такий колосальний ресурс, не означає, що ніхто не буде цікавитися і контролювати ефективне використання цих грошей». Таким чином, слід відповідально віднестися до запровадження децентралізації та не тримати на депозитних рахунках кошти маючи не відремонтовані дороги, відсутнє вуличне освітлення в населених пунктах. Кожна громада повинна відчути збільшення місцевих бюджетів.
Перше питання порядку денного стосувалося виконання доходної та видаткової частин бюджету району за січень-лютий 2017 року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Лемішко доповіла, що зведений план по доходах загального фонду за січень-лютий 2017 року виконаний на 98,0%. Недовиконання бюджету виникло по Вищесолоненській сільській раді. Щоденно проводиться моніторинг виконання встановлених завдань щодо мобілізації доходів до місцевих бюджетів. Станом на сьогоднішній день виконання по двох декадах березня складає 75%. В деяких сільських радах району існує ситуація недовиконання місцевих бюджетів за досліджуваний період. Для вирішення вказаних проблем Віталій Кіян наголосив на необхідності посилення контролю за використанням та наповненням місцевих бюджетів та виконати їх на 100% до початку ІI кварталу поточного року.
Водночас під час наради начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Козинська доповіла про хід підготовки сільськогосподарських підприємств Борівського району до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році та заходи щодо їх матеріально-технічного і фінансового забезпечення. У своїй доповіді Наталія Сергіївна зазначила, що господарствами району проводяться роботи по прикриттю вологи та підживленню озимих культур. Розпочато підготовку ґрунту під посів ярих зернових та вже на сьогодні закуплено 41 тонну еліти насіння ярих, що складає 100% до плану. Також, за словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації сільськогосподарська техніка, яка потрібна для забезпечення безперебійного проведення весняно-польових робіт, наявна у необхідній кількості і при сприятливих погодних умовах готова продовжити та завершити запланований обсяг робіт.
Про проведення заходів з благоустрою в смт.Борова та впорядкування полігону твердих побутових відходів присутніх інформувала заступник Борівського селищного голови Юнона Жук. З даного питання головою райдержадміністрації Віталієм Кіяном були зроблені зауваження заступнику Борівського селищного голови, так і начальнику Борівського комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство» Борівської селищної ради щодо незадовільного стану полігону твердих побутових відходів. Наголосив на тому, що питання належного утримання полігону твердих побутових відходів має бути вирішено протягом місяця поточного року. 
Окреслюючи ситуацію щодо стану доріг в районі, Віталій Кіян зазначив, - “У зв’язку з несприятливими погодними умовами в зимовий період, пов’язаними з різкими коливаннями температури зовнішнього повітря, дороги в районі нині знаходяться у незадовільному стані. Вже сьогодні органам місцевого самоврядування району необхідно розпочинати роботи по ремонту комунальних доріг в населених пунктах району. Можу впевнено сказати лише одне, що завдяки спільним зусиллям минулого року нам вдалося зберегти дорожню мережу району. Адже за рахунок місцевих бюджетів, позабюджетних коштів усі найпроблемніші дороги були приведені до належного стану. В разі якби ми зовсім не виділяли кошти з місцевих бюджетів, і не проводили поточні ремонти та підсипку автошляхів, то сьогодні доріг фактично не було б, а залишилися одні лише б напрямки.
Що стосується стану доріг державного значення, то, згідно з вимогами чинного законодавства України, ми не можемо фінансувати ці роботи з місцевих бюджетів. Ремонтом цих шляхів займатиметься Служба автомобільних доріг".
Тому, для всіх нас, а також для органів місцевого самоврядування пріоритетним завданням на 2017 рік повинно бути питання щодо ремонту доріг комунальної власності. 
Не залишилося без розгляду і питання щодо організації та проведення в районі щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». З даного питання доповів начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, з питань цивільного захисту та економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Юрій Ханейчук, під час обговорення якого були підняті питання підготовки комунальних підприємств району до проведення заходів під час весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану Борівського району.
За результатами наради голова райдержадміністрації дав низку доручень та встановив терміни їх виконання.