Нарада з апаратом та структурними підрозділами райдержадміністрації

Нарада з апаратом та структурними підрозділами райдержадміністрації 20 квітня 2016

     Під керівництвом голови райдержадміністрації Віталія Кіяна 18.04.2016 року відбулася апаратна нарада з керівниками відділів, секторів апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації з порядком денним:

1.  Про відзначення в районі заходів, приурочених 30-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

2.  Про діяльність сектору державної реєстрації районної державної адміністрації.

3.  Про хід проведення комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах району.

4.  Про  впровадження нової редакції Закону України «Про державну службу».

     Про заплановані в районі заходи з нагоди 30-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС  розповіла заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Суржик. На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 135 громадян, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, з них – 75 учасників ліквідації, 57 – постраждалих внаслідок аварії, з них 21 - це діти, а також на території району проживає 3 дружини померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

     Також, Олена Суржик повідомила, що  в районі діє Програма соціального захисту населення Борівського району на 2012-2016 роки, яка в тому числі передбачає захист членів районної ветеранської громадської організації «Чорнобильці Борівщини», Борівської районної організації ветеранів України та Борівського відділення воїнів – інтернаціоналістів та воїнів запасу «Пандшер». Згідно вищевказаної програми на розвиток районної ветеранської громадської організації «Чорнобильці Борівщини» у 2016 році передбачено виділення коштів в сумі 10,0 тис. грн. На черзі в управлінні соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування перебуває 6 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Їх оздоровлення заплановано провести в період літа-осені 2016 року. А за рахунок місцевого бюджету відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації передбачається оздоровити всіх дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

     Для забезпечення ліками громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, за пільговими рецептами на 2016 рік управлінню згідно кошторису доведено фінансування в розмірі 44,5 тис.грн. і вже в 1 кварталі 14 осіб скористалися цими пільгами. На вирішення побутових проблем та на лікування 3 учасникам ліквідації аварії надано одноразову матеріальну допомогу на суму 1,6 тис.грн.

     В районі 26.04.2016 року о 10 годині біля пам’ятного Знаку чорнобильцям Борівщини відбудуться заходи з нагоди 30-их роковин Чорнобильської трагедії, тож всіх керівників і працівників підприємств, організацій та установ району, небайдужих громадян було запрошено взяти участь у цих заходах.

     З другого питання щодо діяльності сектору державної реєстрації райдержадміністрації поінформував присутніх Стрілець С.С., завідувач сектору, державний реєстратор райдержадміністрації. Зокрема, Сергій Сергійович детально розповів про основні завдання сектору та зазначив, що прийом заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень здійснюється виключно через Центр надання адміністративних послуг, а у сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців – безпосередньо державним реєстратором.

     Станом на 15.04.2016 року сектором державної реєстрації вже опрацьовано 103 заяви та запити, з яких 76 – у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, 27 – у сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців.

     Виступаючи з питання про хід проведення комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах району, в.о. начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Кавун розповів, що відповідно до розробленої управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації спільно з господарствами району заплановано посіяти ярих зернових та зернобобових культур на площі 7835 га., з них – яра пшениця – 270 га., ярий ячмінь – 230 га., овес – 164 га., гречка – 334 га., просо – 900 га., кукурудзу на зерно – 3805 га. Технічних культур планується посіяти 10820 га., з них – 9804 га. соняшника, 656 га. – сої та 300 га. – олійного льону.  

     Станом на 18.04.2016 року господарства виконали роботи по закриттю вологи на площі 21300 га., підготовлено грунт під посів ярих на площі 18750 га.

     Восени 2015 року посіви озимої пшениці склали 16039 га., озимого ячменю – 50 га., підживлення  озимих проведено на площі 15,5 га., всі посіви знаходяться у задовільному та доброму стані.

     Посіяно 270 га. ярого ячменю, 250 га. – пшениці та 100 га. – вівса. В цілому ранні ярі зернові та зернобобові культури посіяно на 90% до запланованих площ і до кінця цього тижня сівба буде завершена повністю.

     Розпочато посів соняшника на площі 2060 га. та зернової кукурудзи – 10 га., а в ФГ «Нива 2006» на площі 60 га. посіяно цукрові буряки. Найближчим часом господарства розпочнуть посів пізніх ярових та інших культур, які вимагають більш високої температури для розвитку.

     Керівник апарату райдержадміністрації Олександр Шевченко під час свого виступу детально висвітлив нові положення Закону України «Про державну службу».

     Закон визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях. Відповідно до закону, державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність з практичного виконання завдань і функцій держави. Тобто, здійснено крок щодо розмежування адміністративних та політичних посад, окремі категорії посад взагалі виводяться з державної служби.

     Законом визначено 3 категорії  (замість 7) держслужбовців та 9 рангів: - категорія “А” - вищий корпус державної служби; категорія “Б” - керівники структурних підрозділів центральних органів влади, в т.ч. заступники голів місцевих державних адміністрацій, заступники керівників держслужби в інших держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю Україну і категорія “В” - інші посади державної служби, не віднесені до категорій “А” та “Б”. Документ також передбачає поділ держорганів за юрисдикцією, проведення конкурсної процедури обрання на посади державної служби, створення відповідних дисциплінарних комісій, порядок службового розслідування, тощо. Право на рівний доступ до державної служби мають громадяни України, яким виповнилось 18 років, які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче: магістра - для посад категорій “А” і “Б”; бакалавра, молодшого бакалавра - для посад категорії “В”.

     В Законі передбачена норма соціальних гарантій працівників держустанов, які зроблять посади державної служби більш привабливими для фахівців і в той же час відповідальними перед суспільством.  На даний час Кабінетом Міністрів України, Нацдержслужбою ведеться робота із розробки підзаконних актів з імплементації даного Закону, який повинен вступити в дію з 1 травня цього року.

     Під час проведення наради голова райдержадміністрації Віталій Кіян звернувся до усіх керівників району щодо підтримки районної акції з озеленення та благоустрою - «Посади дерево».

     За підсумками  апаратної наради були прийняті відповідні рішення та надані доручення голови районної державної адміністрації відповідним структурним підрозділам, управлінням, відділам райдержадміністрації.