• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Декларування доходів уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Декларування доходів уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Декларування доходів уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 22 березня 2016

     Борівська районна державна адміністрація нагадує про обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інших прирівняних до них осіб декларувати своє майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
     Строк подання декларації: щорічно до 01 квітня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2015 рік - 31 березня 2016 року.
     Декларація подається державними службовцями органів виконавчої влади за місцем роботи (служби), а  депутатами або за місцем їх основної роботи (служби), або, якщо вони є самозайнятими особами (фізичними особами - підприємцями), особами які тимчасово не працюють або пенсіонерами, - до виконавчого апарату відповідної ради.
     Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, за формою і в порядку, визначеними цим Законом. (Декларація для завантаження).
     За порушення вимог фінансового контролю передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.