Масляна в Боровій

Масляна в Боровій 12 березня 2016

Масляна – це останній тиждень перед Великим постом,
тому в народі вважається, що його треба провести весело.
Тому від душі повеселившись, люди приспівували:
 «Масляна, Масляна, яка ти мала!
 Якби ж тебе сім неділь, а посту – одна».

     У смт Борова відзначили свято перед постом. Організатори святкувань не тільки пригощали борівчан смаколиками, але й ділилися цікавими фактами з історії Масляної. Так, наприклад, для багатьох стало відкриттям те, що в старовину млинці символізували сонце і, з'їдаючи млинець, наші предки вірили, що з ним отримували тепло і сили зірки, які допоможуть дочекатися весни. «У цьому році дуже смачні млинці, особливо там, де ними пригощають безкоштовно», - сміються борівчани. А пригощали і частували млинцями, варениками й кашею, горілочкою та узваром всіх бажаючих центральна районна лікарня та КЗОЗ, водоканал, відділ Держгеокадастру та управління агропромислового розвитку, терцентр, відділ освіти, відділ культури і туризму, бібліотека, управління соціального захисту населення, районна державна адміністрація, районна рада, селищна рада, редакція районної газети, дошкільні навчальні заклади селища, Борівська загальноосвітня школа №1, страхова компанія «Провідна».
     Мабуть, це вперше за останні кілька років свято зібрало скільки люду. Кожний, хто прийшов цього дня на центральну площу селища Борова, знайшов собі забаву за смаком. Тут були й різні рецепти і відвари від різних захворювань та підняття тонусу: «молодильні відвари», «засоби від похмілля», «відвари цукрознижувальні» і розваги та ігри, і дитячі забави. На площі ярмаркували та працювали майстер-класи, виставка виробів народних умільців. Керівники району та селища, вітаючи учасників свята смакували стравами, бажали гарної Масляної.
     Гуляння відзначалося щедрістю і щирістю: кожен трудовий колектив мав честь виставити пригощальні намети, де всі бажаючі могли скуштувати і печене, і варене, і смажене. Зігрівали гостей гарячими напоями та юшками, які у кожного учасника різнилися. І розваг було досхочу і дорослим, і дітям. Гості свята підтанцьовували та підспівували народним умільцям і фольклорним колективам, які представляли художню самодіяльність.
     ...Ось так весло й цікаво борівчани святкували в суботу: і Масляну й Зиму провели, і Весну зустріли. Прощай, чесна Масляна, широка бояриня! Навеселилися, нагулялися люди вволю, пора до землі повертатися, бо ж весна в поле кличе. І хоч як Зима опирається, дарма - не до Різдва йде, до Великодня.
     Що ж, Весна прийшла, Весні дорогу! А значить - новим будням, сповнених одвічних селянських клопотів, бо ж: пророста в коморі жито, селянин втира чоло, треба сіять, треба жити, щоб був хліб і все було...