• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Заходи з нагоди річниці від дня народження свідомого патріота України Т.Г. Шевченка

Заходи з нагоди річниці від дня народження свідомого патріота України Т.Г. Шевченка

Заходи  з нагоди річниці від дня народження свідомого патріота України Т.Г. Шевченка 9 березня 2016

  „Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!”

     Слово українського поета звучить нині у всіх куточках світу на різних мовах, його твори, видані багатомільйонними тиражами, належать усім народам світу. Шевченко був і залишається символом відродження рідного слова і української культури, символом становлення нашої незалежної Української держави.

    Тарас Шевченко – це пробний камінь правди. Він стане основою нового ладу і нової правди. Шевченко був справді пророком. Він навчав, що слово очищується в огні і крові. Навчав цієї високої філософської правди в "Букварі для народу". І звідси рознеслося його слово по цілому світі.

     Шевченко був живим апостолом тієї святої правди. Ставши в її обороні проти ворогів, він в обороні тієї Божої Правди свідомо пожертвував своїм молодим життям. Яка це велика жертва! Свідомо спалюватись на жертовнику кожного дня, кожної години, знаючи, що він на цьому світі не діждеться її перемоги. Тарас Григорович Шевченко так палко любив Україну, так самовіддано прославляв її, так гаряче переживав за її долю.

     І недавні події довели, що в нас залишився волелюбний і правдивий дух українського козацтва. Нарешті, запалала великим і яскравим полум`ям та маленька іскра свободи і справедливості, яку впродовж багатьох сторіч  ми носили в наших серцях. Нарешті, український народ довів самому собі, що він спроможний відстоювати інтереси й волю нації. Ми нарешті  об`єднали спільні людські інтереси у єдиному європейському домі...

     І як тривожно, що сьогодні  ми всі  хвилюємось і з непокоєм спостерігаємо за перебігом життя ще  однієї  нашої патріотки, справжньої українки, продовжувачки справи Шевченка – української льотчиці Надії Савченко. Ця жінка – представник нової генерації борців за волю своєї  Батьківщини.  Тільки віра в майбутнє своєї країни, свого народу дає  життєві сили, які з кожною хвилиною згасають. Мабуть, дуже символічним є те, що ми сьогодні в день народження Шевченка підтримуємо цю мужню жінку,  нашу патріотку, якою надзвичайно пишаємось. У Шевченка є рядки, котрі дають нам наснагу завжди пам’ятати про своє  коріння, відчувати щомиті зв’язок з рідною землею. Головне, що  повинні засвоїти  від рядків Тараса Григоровича Шевченка – честь вища за життя, Батьківщина вища за честь. Людина лише тоді гідна життя, коли вона має за кого і за що його віддати. Нам  є заради чого жити. Завдяки тим, хто залишив нам  у спадок волю, усвідомлення людської гідності. Одна з них – це Надія Савченко. Непоборний дух Шевченка сьогодні в силі і незламності українки Надії Савченко. Вона своєю мужністю, сміливістю і любов’ю до Батьківщини кинула виклик агресору.

     Молодь Борівщини, висловила протест проти незаконного утримування нашої громадянки Російською Федерацією. Маємо надію, що єдиним можливим вироком для Надії Савченко буде її виправдання.