202 роки із дня народження видатного митця - Тараса Шевченка

202 роки із дня народження видатного митця - Тараса Шевченка 9 березня 2016

    В освітіх і клубних закладах Борівського району заплановано низку заходів присвячених із дня народження видатного українського поета, художника та письменника Тараса Григоровича Шевченка.

     Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (тепер Черкаська область) у родині кріпаків Григорія і Катерини Шевченків.

     В історії українського народу Тарас Шевченко – найвидатніша постать. У своїх творах геніальний Пророк України передав трагічний стан народу, а запальним Словом покликав до боротьби за перемогу Правди, за вільну Україну, за її духовне відродження, за суверенну Державу. Тарас Шевченко – український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський і політичний діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860). Шевченко – незвичайне та виняткове явище в українській і світовій літературі, мистецтві, культурі.

  Шевченко став найвидатнішим ідеологом української національно-визвольної боротьби, духовним батьком українського націоналістичного руху, сумлінням і гордістю українського народу.

     Творчість Шевченка була багатогранною. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п'єс; дев'ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів.

     Із мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

     Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. Із 47 років життя 24 роки поет пробув у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів.