В Борівському районі завершується процес декомунізації

В Борівському районі завершується процес декомунізації 26 січня 2016

     Селищною та сільськими радами Борівського району перейменовані майже всі об'єкти топоніміки, що підпадають під дію Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
     Станом на 26 січня 2016 року процес декомунізації повністю завершено на території Чернещинської, Богуславської, Вищесолоненської, Піскорадьківської, Першотравневої та Ізюмської сільських рад.
      Перейменовано 16 вулиць і провулків в 8 населених пунктах.
     Ще перейменуванню підлягають 11 вулиць та 6 провулків в 4 населених пунктах (смт.Борова, с.Шийківка, с.Новоплатонівка та с.Підлиман).
     Нещодавно відбулася сесія Борівської селищної ради, де депутатами було підтримано пропозиції мешканців стосовно перейменування вулиць та провулків на території Борівської селищної ради.
       На порядку денному залишилось прийняти лише рішення щодо перейменування вулиці Радянська в селі Підлиман і вирішити питання демонтажу пам’ятника В.Леніна в смт.Борова.
     При обговоренні питань пов’язаних з декомунізацією мешканці району цікавилися: «Скільки коштуватиме перейменування вулиць; чи потрібно їм у зв’язку зі змінами адреси змінювати установчі документи підприємств та організацій, змінювати місце реєстрації, а також оформлювати нові документи на право власності на земельні ділянки та будинки? Та скільки їм це буде коштувати?»
     Так, дійсно, у зв’язку з набуттям чинності Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» ряд вулиць та навіть сіл змінять назву.
      Приймаючи вказаний закон, Верховна Рада України внесла також зміни у Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Зокрема, змін зазнала частина друга статті 10, яку виклали в такій редакції: «Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів». Що стосується переоформлення документів на право власності на земельні ділянки та будинки, то вони залишаються чинними, а зміна назви вулиці буде вноситися в подальшому при їх купівлі-продажу та зміні власника. Пошта буде доставлятися без перешкод при вказуванні старої назви.
     Отже, виходячи з даного закону, перейменування вулиць не буде коштувати нічого, окрім витрат на зміну таблички з новою назвою вулиці.