Коментар голови РДА до Дня пам’яті жертв голодоморів

Коментар голови РДА до Дня пам’яті жертв голодоморів

Шановні жителі району!

В останню суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв голодоморів. Найбільш жахливим в історії людства став геноцид українського народу 1932-1933 років.

У цих трагічних подій немає строку давності, адже це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує сучасність і назавжди залишиться нагадуванням та пересторогою для майбутніх поколінь.

Винищення мільйонів українських хліборобів, підрив національного духу, масові репресії української інтелігенції та духовенства – спланований і реалізований злочин, за яким стояла продумана політика тоталітарного режиму. Масштаб цієї трагедії важко осягнути, а тим паче – сприйняти.

Зболена згадка про голодне лихоліття є для нас мірилом національної гідності. Ми зберегли себе як народ, відстояли свою історію та ідентичність, навіть попри те, що наша держава ще й досі відчуває демографічні, соціально-економічні, історико-культурні наслідки тодішніх злодіянь.

Ми зобов’язані зробити все, аби пам’ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих жила вічно.

Згадайте у ваших молитвах усіх невинно убитих українців. Нехай запалені у кожній оселі свічки будуть свідченням глибокої шани до загиблих, невмирущої пам’яті про цю трагічну сторінку та водночас символом безсмертя нашого народу.

Вірю, що цей скорботний день ще більше згуртує нас, змусить згадати ці переломні часи.

Тож, бережімо мир, суспільну злагоду і цілісність України, яку нині мужньо боронять її захисники!

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!

З повагою, 

Віталій КІЯН, голова Борівської районної державної адміністрації