Шановні жителі Борівщини!

Шановні жителі Борівщини!

Дозвольте привітати всіх вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Кожна людина, кожна родина напередодні Новорічних і Різдвяних свят має сподівання і вірить в те, що Новий рік принесе позитивні зміни, в усі сфери людського життя. Всі ми у ці дні, прощаючись з роком пережитим, сподіваємося на краще майбутнє, на певні власні здобутки та перемоги, на мир і злагоду в нашій країні.

Традиційно на порозі нового року ми озираємося на пройдений шлях і, підводячи підсумки року, який минає, хочу сказати, що нам є чим пишатися, адже саме завдяки спільним зусиллям працівників райдержадміністрації, селищного та сільських голів, депутатського корпусу всіх рівнів, керівників сільськогосподарських підприємств, керівників районних організацій, представників районних інститутів громадянського суспільства протягом року активно вирішувалися проблемні питання життєдіяльності району.

Завдяки порозумінню всіх рівнів влади, підтримки Президента України Петра Порошенка та сприяння голови ХОДА Юлії Світличної у Борівському районі в цьому році було чимало зроблено для покращення його соціального потенціалу.

Протягом року було проведено ряд заходів з освітлення населених пунктів району. Так, в рамках проекту «Енергія світла 2018-2021» з обласного бюджету виділено субвенцію в сумі 1426,800 тис.грн. Роботи з монтажу вуличного освітлення здійснено в смт.Борова по вул.Привокзальна, вул.Першотравнева, вул.Слобідська, вул.Набережна та пров.Шкільний, а також в с.Вишневе Першотравневої сільської ради. На даний час вирішується питання щодо підключення зазначених об’єктів до електромережі. Разом з тим, за рахунок державного бюджету в деяких населених пунктах району було капітально відремонтовано та побудовано вуличне освітлення на загальну суму 1031,249 тис.грн. Даний проект підтримала і місцева влада. За кошти сільських бюджетів виконано роботи з освітлення вулиць в с.Підвисоке, с.Калинове та с.Нижче Солоне, вартість робіт яких склала 708,415 тис.грн.

Належна увага у 2018 році приділялася ремонту доріг як комунальної, так і державної власності. За кошти державної субвенції по вулиці Миру в смт.Борова завершено перший етап ремонтних робіт дороги. Загальна сума субвенції склала 6546,864 тис.грн. Навесні 2019 року дані роботи будуть продовжені. Крім цього, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення за напрямками «Борова – Дружелюбівка на Червоний Лиман», «Вишневе – Степове» та «Борова – Зелений Гай – Вишневе» проведені роботи з влаштування суцільного перекриття асфальтобетоном в на суму 9,8 млн.грн. За рахунок бюджетів селищної, сільських рад та спонсорської допомоги було покращено покриття доріг комунальної власності на підвідомчих їм територіях. Сума таких витрат склала 2976,295 тис.грн.

Не залишилися без уваги будинки, покрівля яких потребувала негайного перекриття. Це будинки, які знаходяться в смт.Борова по вул.Привокзальній, 1-А, вул.Партизанській, 10 та  вул.14 квартал, 12-Б. На проведення даних ремонтних робіт було залучено кошти 1322,900 тис.грн. з обласного бюджету та 1132,849 тис.грн. з селищного бюджету.

У новий рік ми входимо з покращеною соціальною сферою району, адже в 2018 році з бюджетів різних рівнів було профінансовано проекти, які стосувалися матеріально-технічної бази закладів освіти. Серед таких – відкриття медіатеки в Богуславській ЗОШ та ресурсної кімнати в ООЗ «Борівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Борівської районної ради Харківської області імені Героя Радянського Союзу В.С.Колісника», капітальний ремонт системи теплопостачання Борівської ЗОШ №2, поточний ремонт приміщень та заміна вікон на енергозберігаючі в навчальних закладах району, капітальний ремонт дошкільних навчальних закладів. Загальна сума реалізації таких заходів склала близько 3,0 млн.грн.

В рамках програми для початкових класів «Нова українська школа» закуплено сучасні меблі та дидактичні матеріали на суму 481,918 тис.грн. З метою покращення стану перебування учнів в Окружному опорному закладі, програмою економічного і соціального розвитку Харківської області на 2018 рік, було передбачено та здійснено капітальний ремонт на суму 5950,0 тис.грн. Крім цього, в цьому році було здійснено капітальний ремонт Борівської дитячої музичної школи (1900,0 тис.грн).

Невід’ємною частиною соціальної сфери являються заклади культури, на капітальний ремонт яких в поточному році сільські ради виділили 1303,851 тис.грн.

В рамках медичної реформи розпочато будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Чернещина. Загальна вартість робіт становить 12252,317 тис.грн. В 2018 році на ці заходи з державного бюджету виділено 6110,0 тис.грн. і 678,889 тис.грн. з обласного бюджету.

І це ще не всі здобутки, які були досягнуті завдяки наполегливій праці усіх структурних підрозділів, які працюють на території району, сільськогосподарських товаровиробників, підприємців, усіх жителів району.

Підводячи підсумки роботи за 2018 рік, хотів би зазначити, що на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів Борівського району з різних джерел фінансування залучено близько 48,8 млн.грн., в тому числі: 24,4 млн.грн. – з державного бюджету, 13,1 млн.грн. – з обласного бюджету, 1,8 млн.грн. – з районного бюджету, 8,0 млн.грн. – з селищного та сільських бюджетів, 1,5 млн.грн. – міжнародна технічна допомога.

Попереду – новий 2019 рік, в який ми входимо із новими сподіваннями – на добрі зміни, на краще життя мешканців району, для своєї рідної землі. Чи справдяться наші сподівання – залежить, передусім, від кожного з нас – від нашої відповідальності, нашої життєвої позиції, нашої щоденної кропіткої праці.

Бажаю всім, щоб у новому році здійснилися всі ваші задуми. Нехай все добре та щасливе, що було у минулому році, примножиться і увійде у рік наступаючий.

Зичу вам міцного здоров’я, миру, сімейної злагоди й добробуту. Хай Новий рік принесе щедрі здобутки, а Різдвяні свята – радість та віру у світле майбутнє.

З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

З повагою,

голова Борівської районної державної адміністрації Віталій Кіян